https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/v-praze-otevira-prvni-recyklacni-dilna-rika-si-zdrojovna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Praze otevírá první recyklační dílna. Říká si Zdrojovna

12.9.2014 01:13 | PRAHA (Ekolist.cz)
Zdrojovna totiž funguje i jako sběrné místo pro vysloužilý drobný nábytek
Zdrojovna totiž funguje i jako sběrné místo pro vysloužilý drobný nábytek
Foto | zv / Ekolist.cz
Proměňovat odpad v poklad – takový má cíl nově otevřená recyklační dílna Zdrojovna. Místo, kam lidé mohou přinést svůj nepotřebný nebo rozbitý nábytek a zároveň si ho sami nebo pod dozorem zkušeného lektora opravit nebo zrenovovat.
 

Ne každý má to štěstí, že má vlastní dílnu nebo tolerantní rodinu a sousedy, kterým nevadí trochu toho hluku nebo nepořádku doprovázejícího práci se dřevem. Právě těmto kutilům a tvůrčím lidem je určena nově otevřená truhlářská a kreativní dílna Zdrojovna. Pro veřejnost otevírá 15. září.

Dílna se nachází v areálu bývalé továrny Tesla v pražských Vršovicích nedaleko tramvajové zastávky Koh-i-noor v Altajské ulici, za modrými vraty. Návštěvníkům tu je k dispozici nářadí, výtvarné potřeby a další materiál. Stačí kontaktovat Zdrojovnu a domluvit se na pronájmu prostor. Kromě něj nabídne Zdrojovna i tématicky zaměřené worshopy, vzdělávací nebo kulturní akce. Veřejnosti se projekt představí i v rámci pražské slavnosti Zažít město jinak 20. září.

Dílna se nachází v pražských Vršovicích v Altajské ulici za modrými vraty
Dílna se nachází v pražských Vršovicích v Altajské ulici za modrými vraty
Foto | zv / Ekolist.cz

Navštívit Zdrojovnu ale můžete i v případě, že tvůrčím pracím a recyklovaným výrobkům nijak neholdujete. Zdrojovna totiž funguje i jako sběrné místo pro vysloužilý drobný nábytek a další materiály, které svým majitelům v bytě už jen překážejí, a nabídne ho tvůrčím duším k využití.

Mladí lidé, kteří stojí za celým projektem, se při zakládání Zdrojovnu inspirovali ve Francii a rádi by po jejím vzoru rozšířili o obchod s recyklovaným zbožím a chráněnou dílnu. Finance na své financování získala přes crowdfundingový server HitHit a od Nadace Vodafone.

Více informací o projektu v článku Když se odpad změní v poklad: v Praze vzniká recyklační dílna Zdrojovna.


reklama

 
Další informace |
foto - Vítková Zdeňka
Zdeňka Vítková
Autorka je redaktorkou serveru Ekolist.cz.
Tento článek vznikl díky finanční podpoře MČ Praha 7. Děkujeme

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist