Olomouc chystá úpravu parku Malého prince, zapojí i veřejnost
"Olomoučáci musí rozhodnout o tom, co u svého bydliště chtějí a v jakém prostředí si přejí trávit svůj volný čas nebo sportovat. Řešení musíme hledat společně s nimi," uvedl primátor Miroslav Žbánek (ANO). Veřejnost může o úpravách parku hlasovat na webu radnice.
Zahradní architekti potřebují u kamenného kopce vyřešit úpravy. Koncept dvou variant nového ztvárnění tohoto prostoru připravil autor původní podoby parku Malého prince architekt Petr Mičola.
První varianta zahrnuje vodní prvek tvořící kaskádu kovových koryt doplněnou o sedací schody a nezpevněnou plochu. Druhý návrh zahrnuje celou kamennou stranu kopce a kromě vodního prvku počítá i s herními prvky, masivní dřevěnou lavicí, skluzavkou a lavicí na kopci, která má sloužit jako vyhlídka.
Kromě nové podoby parku u kamenného kopce dostane novou tvář i část parku Malého prince poblíž hřiště pro míčové hry. U sportoviště budou například doplněny hrací prvky. "Smyslem nové podoby parku je kvalitní řešení dosud problematických míst a jeho obnova s ohledem na požadavky obyvatel sídliště. Zeleň v kompaktně zastavěném území sídliště na Tabulovém vrchu totiž výrazně přispívá k celkovému zlepšení kvality životního prostředí a zvyšuje estetickou kvalitu i rekreační potenciál města," uvedl primátorův náměstek Otakar Bačák (spOLečně).
Radnice začala stavbu parku Malého prince v roce 1996 a jeho vybudování stálo několik milionů korun. V areálu je například sportovní hřiště, zeleň či pískoviště. Panelové domy na tomto sídlišti, kterému místní neřeknou jinak než Mačkalov, pocházejí ze 60. let. Radnice tamním obyvatelům již pomohla například s řešením problémů s parkováním a se zlepšením dopravního systému mezi panelovými domy.
reklama