https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/8.rocnik-souteze-jihoceska-ratolest-zna-sve-viteze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Energy Centre České Budějovice, z.s.: 8. ročník soutěže „Jihočeská ratolest“ zná své vítěze

11. listopadu 2019 | Energy Centre České Budějovice, z.s.
Autor: Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325
Soutěž Jihočeská ratolest, kterou již poosmé ve spolupráci s Jihočeským krajem vyhlásila Krajská síť environmentálních center Krasec, z. s., zná své vítěze. Odborná porota vyhodnotila příspěvky přihlášené do jednotlivých kategorií a v pátek 8. listopadu se jejich autoři sešli na slavnostním vyhlášení v sále zastupitelstva v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Ceny z rukou náměstka hejtmanky pro kulturu Pavla Hrocha, rektora Jihočeské univerzity Tomáše Machuly a Ivany Hlinkové za Krasec převzali porotou nejlépe hodnocené projekty ze čtyř soutěžních kategorií. V kategorii měst a obcí byla udělena pouze první cena a převzali ji za realizaci projektu Dubová alej zástupci města Nová Včelnice.

V kategorii škol byli oceněni studenti Gymnázia Jírovcova, Gymnázia Písek a žáci písecké základní školy Cesta. Nejvíce body porota ohodnotila působení studentů Gymnázia Jírovcova v devastované části evropsky významné lokality Vrbenské rybníky.

V kategorii neziskových organizací stanuly na pomyslných stupních vítězů Dům dětí a mládeže Prachatice, Základní článek hnutí Brontosaurus Forest a Český svaz ochránců přírody Třeboň. Děti z přírodovědných kroužků DDM Prachatice získaly své prvenství za vytvoření a péči o naučnou stezku ptačích budek, která byla před rokem otevřena na úpatí hory Libín.

Poslední hodnocenou kategorií byly práce studentů a absolventů jihočeských vysokých škol. Vítězem této kategorie se stal Lukáš Lachman se svou prací „Mapování invazních druhů rostlin podél liniových prvků v krajině – případová studie v CHKO Třeboňsko“, na druhém místě se umístil Bc. Michal Pech a na třetím Michal Slaba.

Přehled vítězných projektů naleznete na www.krasec.cz/jihoceska-ratolest.

Tato akce je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist