https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/advent-mezi-loutkami-v-chrudimi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Advent mezi loutkami v Chrudimi

15. listopadu 2018 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: + 420 778 712 531
Stejně jako v uplynulých letech, připravilo i letos Muzeum loutkářských kultur pro své návštěvníky speciální adventní program pro navození té správné vánoční atmosféry. Malí i velcí se tak mohou těšit třeba na oblíbenou mikulášskou nadílku přímo v muzeu nebo vánočního Anděla splněných přání.

Muzejní advent zahájíme v neděli 2. prosince v 18 hodin, kdy navážeme na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na chrudimském Resselově náměstí a na arkádách Mydlářovského domu po roce přivítáme loutkového Anděla splněných přání, který bude až do Tří králů bdít nad všemi lidmi dobré vůle. Vstupné do muzea bude tento večer od 17 do 21 hodin zdarma, připraven je opět program pro děti a něco na zahřátí pro rodiče.
Již několik let patří 5. prosinec v Muzeu loutkářských kultur oslavě svátku svatého Mikuláše. I letos jsme pro děti a jejich rodiče od 15 hodin přichystali nadílku v „nebeské komnatě“ na půdě Mydlářovského domu a od 19 hodin pak i setkání s Mikulášem, andělem a čertem v herně muzea. Již v tuto chvíli je možné přihlásit se v MLK telefonicky nebo osobně a rezervovat si čas nadílky, který vám nejvíce vyhovuje.
Ve čtvrtek 13. prosince od 14 hodin je (nejen) pro dříve narozené připravena akce s klasickou hudbou a ochutnávkou vánočního cukroví. Kdo přinese k ochutnání svoje výrobky, bude stejně jako v loňském roce odměněn rodinnou vstupenkou do muzea. V neděli 16. prosince se pak v muzeu bude hrát tradiční loutkové pohádkové představení na vánoční téma. Tentokrát vystoupí s hrou nazvanou Radujme se, veselme se Divadlo u staré herečky.
Pro zpříjemnění adventní návštěvy MLK se po celý prosinec bude podávat kašpárkův vánoční punč, který bude ke každé zakoupené vstupence zdarma. Těšíme se, že si v předvánočním shonu najdete čas na malé zastavení a zklidnění ve společnosti loutek.
Břetislav Oliva, tel: 420 778 712 531
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist