https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/avizo-21.11.2019-jak-se-branit-negativnim-dopadum-kratkodobeho-ubytovani-pres-airbnb-panelova-diskuze-s-obcany
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Iuridicum Remedium, z. s.: Avízo 21.11.2019- Jak se bránit negativním dopadům krátkodobého ubytování přes AirBnB - panelová diskuze s občany

18. listopadu 2019 | Iuridicum Remedium, z. s.
Autor: Jan Vobořil, tel: 728937902
Prudký nárůst neregulovaných krátkodobých pronájmů tvrdě dopadá na kvalitu bydlení především v centrech velkých měst a v turisticky exponovaných lokalitách.

Důsledná regulace na úrovni samospráv, změna legislativy, či dokonce faktický zákaz těchto nových prostředků tzv. sdílené ekonomiky? A jaké prostředky mají vlastně v rukou obyvatelé z postižených lokalit dnes? Nejen na tyto otázky se budeme snažit najít odpověď v panelové diskuzi k tématu obrany před negativními jevy spojenými s fenoménem krátkodobého ubytování typu Airbnb.

Advokát Jan Vobořil z nevládní organizace Iuridicum Remedium k programu uvádí:"Cílem našeho setkání bude zejména výměna zkušeností s tím, co funguje a co ne. Z pohledu dlouhodobých obyvatel centra Prahy jsou krátkodobé pronájmy z větší části negativním jevem spojeným s celou řadou nepříjemných externalit od rušení klidu, přes nepřiměřené zatěžování bytových domů až po mnohovrstevnatou proměnu města. Jsme rádi, že jsme u pana místostarosty Nazarského z MČ Praha 1 nalezli otevřené dveře a chuť tyto problémy řešit."

Dále v panelu vystoupí místostarosta MČ Praha 1 Pavel Nazarský a zakladatel iniciativy Snesitelné bydlení v centru Prahy Petr Městecký, zúčastnit by se měli rovněž představitelé jednotlivých zainteresovaných odborů z úřadu MČ Praha 1.

Setkání s diskuzí pořádá právní organizace Iuridicum Remedium z. s. v úzké spolupráci s MČ Praha 1 dne 21.11.2019 od 17:30 v Galerii 1 v Štěpánské 47, Praha 1
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist