Hynek Trojánek "> Avízo: Ochránci soukromí vyhlásí Ceny Velkého bratra za rok 2021 - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/avizo-ochranci-soukromi-vyhlasi-ceny-velkeho-bratra-za-rok-2021
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Iuridicum Remedium, z. s.: Avízo: Ochránci soukromí vyhlásí Ceny Velkého bratra za rok 2021

20. března 2022 | Iuridicum Remedium, z. s.
Autor: Hynek Trojánek, tel: 607249856
Tisková konference, na které vyhlásíme nejvlezlejší firmy, úřady či technologie za rok 2021 se uskuteční ve čtvrtek 24. března od 10:00 on-line. V případě zájmu o účast na on-line tiskové konferenci nás prosím kontaktujte na e-mailové adrese pr@iure.org a to do středy 23. března do 15:00.

Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards) uděluje v České republice nepřetržitě od roku 2005 digitálně-právní organizace Iuridicum Remedium (IuRe). Cílem těchto (anti)cen je upozornit na nejcitelnější zásahy do našeho soukromí.

Jako každý rok, i letos vybírala výherce odborná porota složená z právníků, odborníků na nové technologie či novinářů z nominací od veřejnosti. Mezi těmi se letos objevila třeba česká firma Rohlík, izraelský špionský software Pegasus či Evropská unie za zavedení povinných občanek s otisky prstů. V rámci soutěže bude ale uděleno také jedno pozitivní ocenění.

Vedle dopolední on-line tiskové konference pro novináře se letos po loňské pauze uskuteční též živé vyhlášení Cen pro veřejnost a to od 19:00 v pražské Vile Štvanice. Kulturním večerem provede Biomasha, nebude chybět ani tombola. Na místě bude možné podepsat petici proti kamerám na rozpoznávání tváří. Vstup je zdarma.

Odkazy:
https://bigbrotherawards.cz/
https://iure.org/
https://digitalnisvobody.cz/
Hynek Trojánek, tel: 607249856
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist