https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/az-pujdou-vsichni-skakat-z-mostu-vy-s-nimi-nechodte.jdete-do-sos-centra
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

SOS centrum Diakonie ČCE - SKP v Praze: Až půjdou všichni skákat z mostu, vy s nimi nechoďte. Jděte do SOS centra!

10. června 2019 | SOS centrum Diakonie ČCE - SKP v Praze
Autor: Mgr. Barbora Kočíková, tel: 605032377
Diakonie ČCE - Středisko křesťanské pomoci v Praze
Bruselská 298/4
Praha 12000
222 520 589, 777 734 170
skp@diakonieskp.cz, http://skp.diakonie.cz


TISKOVÁ ZPRÁVA

AŽ PŮJDOU VŠICHNI SKÁKAT Z MOSTU, VY S NIMI NECHOĎTE. JDĚTE DO SOS CENTRA!

V Praze, 7. 6. 2019: Dne 11. 6. 2019 v Kostele u Salvátora, Salvátorská 1, Praha 1, proběhnou oslavy k příležitosti výročí 30. let od založení Diakonie ČCE - Střediska křesťanské pomoci v Praze. Od 15. 00 hodin se uskuteční tisková konference, dále pak od 16.00 hodin beseda s významnými osobnostmi a zakladateli, kteří stáli u zrodu střediska.

„Pomoc lidem v krizi byla jedna z prvních služeb SKP v Praze. Byla založena na dobrovolnosti a soustředila se jen na určitou skupinu lidí, kterým pomáhala. Od té doby jsme ušli velký kus cesty. Služby se zprofesionalizovaly a rozrostly. Poskytujeme pomoc lidem v krizových životních situacích, ohroženým rodinám, lidem s duševním onemocněním a seniorům, kteří potřebují podporu nebo péči“, říká PhDr. Anna Stodolová, vedoucí SOS centra.
Dnes SKP v Praze pomáhá stovkám potřebným. SOS centrum poskytuje lidem v obtížné či krizové životní situaci odbornou pomoc, podporu, informace, pomáhá jim obdobným situacím předcházet a podporuje je v řešení problému vlastními silami. www.soscentrum.cz. Za zmínku stojí rovněž projekt Stop násilí ve vztazích, který je součástí SOS centra a pracuje terapeuticky s lidmi, kteří mají potíže se zvládáním agrese. Služba pro rodiny a dítě podporuje rodiny s dětmi v nepříznivé životní situaci tak, aby vytvářely bezpečné a stabilní prostředí pro vývoj svých dětí. https://rodina.diakonie.cz/. Matkám v nouzi pomáhá Azylový dům pro matky s dětmi. https://skp.diakonie.cz/nase-sluzby/azylovy-dum-pro-matky-s-detmi/ Dobroduš pomáhá dospělým lidem se závažným duševním onemocněním zapojit se do společnosti. Smyslem služby je podporovat tyto lidi v rozvoji dovedností, které jim pomohou vypořádat se s obtížemi jejich nemoci a podpoří je v osobním růstu. https://dobrodus.cz/. O seniory se starají pečovatelské služby https://skp.diakonie.cz/nase-sluzby/pecovatelske-sluzby/.
Životní karamboly již 30 let přivádí do SOS centra a dalších služeb SKP v Praze lidi ze všech sociálních skupin naší společnosti, životní průšviháře i úspěšné podnikatele. „Příběhy, které v našich zdech slyšíme, by žádný scénárista nenapsal“, říkají pracovníci. „Snažíme se poradit, podpořit nebo nasměrovat.“
Přijďte společně s námi zaměstnanci, dobrovolníky a přáteli Diakonie ČCE – SKP v Praze oslavit naše výročí tam, kde to všechno začalo!
Kontakt: Mgr. Barbora Kočíková, kocikova@diakonieskp.cz, tel. 605 032 377
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist