https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/behej-a-pomahej-aby-byl-zivot-lidi-s-mentalnim-znevyhodnenim-normalni-aneb-druhy-rocnik-virtualniho-behu-prave-odstartoval
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

BĚHEJ A POMÁHEJ, ABY BYL ŽIVOT LIDÍ S MENTÁLNÍM ZNEVÝHODNĚNÍM NORMÁLNÍ ANEB DRUHÝ ROČNÍK VIRTUÁLNÍHO BĚHU PRÁVĚ ODSTARTOVAL

6. dubna 2022 |
Nejodvážnější sportovci se již přihlásili a vyrazili sbírat kilometry navzdory aprílovému počasí a víkendovému sněhu. Celkový počet těch, kteří se zatím rozhodli pomáhat, je 186. My ale samozřejmě vyzýváme další nadšence! Možnost se zapojit mají zájemci až do konce dubna. Na webových stránkách myteporazime.cz se můžete zaregistrovat v různých kategoriích. Mysleli jsme i na děti a pejskaře, pro které jsme vytvořili také speciální kategorie.
Radost z běhu bude znásobena o pocit dobrého skutku. Zapojením se do virtuálního běhu totiž přispějete finanční částkou a výtěžek pak bude využit na stále se zvyšující náklady na terénní službu Podpora samostatného bydlení. Startovné je od 50 Kč a zahrnuje diplom, příspěvek na terénní službu a startovní číslo. Zapojení se do běhu je velice snadné a nevyžaduje žádné větší přípravy. Zkrátka nasadíte kecky, vyběhnete a budete si trasovat běh pomocí oblíbené aplikace a podělíte se o screenshot. Zní to skvěle, ne? Zaběhej si kdykoliv a kdekoliv a rozběhej Česko pro Portus Praha!
A komu během pomůžete? Výtěžek z běhu využijeme na terénní službu – na náklady na zvýšenou péči o klienty a jejich začlenění do společnosti. Sociální služba podpora samostatného bydlení poskytuje službu lidem se zdravotním znevýhodněním. Pomáhá jim, aby mohli žít běžným životem ve vlastním domově, aby mohli rozvíjet své individuální schopnosti a dovednosti, znalosti a kompetence, a tak posílit sebedůvěru pro život uprostřed společnosti. Zkrátka aby si mohli sami chodit nakupovat, ke kadeřníkovi, setkávat se se sousedy, pěstovat své koníčky. A žít podle vlastních představ si přejeme všichni, ne?
Podpora samostatného bydlení Portus Praha vznikla v roce 2017 a v současné době tuto službu využívá 14 klientů. „Zkušenosti naší organizace Portus Praha, ukazují, že tato služba je vhodná i pro mnoho lidí, u kterých společnost moc nepředpokládala, že by mohli žít sami. V momentě, kdy se ale osamostatní, rázem se z nich stávají občané. Pro nás, coby poskytovatele sociální služby, je velkým zadostiučiněním pozorovat, jak naši klienti nabývají nové zkušenosti, jak se učí zvládat nové situace, jak se s čím dál větší jistotou pohybují ve společnosti, jak nabývají sebedůvěru“ popisuje vedoucí sociálních služeb Lucie Šišková.
Registrace zde: https://www.myteporazime.cz/registrace-zavod/virtualni-beh-pro-normalne-postizene-2022-reg/
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist