https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ceska-krajina-zahajila-rozvoz-nakupu-pro-seniory-kterym-vlada-kvuli-pandemii-koronaviru-doporucila-nevychazet
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká krajina: Česká krajina zahájila rozvoz nákupů pro seniory, kterým vláda kvůli pandemii koronaviru doporučila nevycházet

23. března 2020 | Česká krajina
Autor: Dalibor Dostál, tel: 606 635 303
„Už minulý týden jsme vozili nákupy pro seniory, většinou šlo o příbuzné či známé, kterým jsme adresně nabídli pomoc. Až dnes se nám podařilo sehnat dostatečné množství dezinfekce, abychom mohli tuto pomoc nabídnout také ostatním,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina. Ochranáři budou dezinfikovat úložný prostor ve voze po každém nákupu, aby snížili riziko, že se právě s nákupy bude virus šířit.

Lidé, kteří by této služby chtěli využít, se mohou ozvat na telefonní číslo 606 635 303. Nabídka je určená především lidem, o které se nemůže postarat jejich rodina a nevyužívají ani služeb pečovatelské služby, charity a podobně. „Naše kapacity jsou velmi omezené. Již nyní nám práce kolem rezervace velkých kopytníků zabírá patnáct i více hodin denně. Nicméně v zemích, kde se podařilo koronavirus zvládnout, byl postup založený na dostatku respirátorů a dalších ochranných pomůcek, dezinfekce, hromadném testování a zapojení neziskových organizací. Proto se snažíme nabídnout alespoň skromnou pomoc v rámci našich možností. Veřejnost nám v těchto týdnech pomáhá se záchranou divokých koní v milovické rezervaci, i proto se snažíme pomáhat alespoň tam, kde sami můžeme,“ doplnil Dalibor Dostál.

Rozvoz nákupů se týká sortimentu potravin a drogerie, nezahrnuje léky a další zboží. Bude probíhat denně mezi 17 až 19 hodinou.

Ochranářská organizace Česká krajina na projektech spojených s ochranou přírody spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Na péči o divoké koně, zubry a pratury může přispět také veřejnost zasláním ve tvaru DMS KRAJINA 30, DMS KRAJINA 60 nebo DMS KRAJINA 90 na číslo 87 777. Cena dárcovské zprávy je 30, 60 nebo 90 korun, na projekty neziskové organizace jde 29, 59 nebo 89 Kč korun. Dárcovské SMS zastřešuje Fórum dárců. Mezi další možnosti podpory patří dárcovský portál Darujspravne.cz nebo nákup ve vybraných e-shopech prostřednictvím portálu Givt.cz.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporují společnosti Ekospol, Net4Gas, Pivovar Zubr, Nadační fond rodiny Orlických, Hello bank, Printwell, JK Jitka Kudláčková, Semix, Megabooks CZ, Cestovní kancelář Periscope Skandinávie, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička, sdružení Přátelé a rodáci Milovic i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou, klubů branných činnosti Military Experience a klub Off-Road Milovice.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist