https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ceske-teplo-pomaha-detem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

NROS - Pomozte dětem!: České teplo pomáhá dětem

17. dubna 2009 | NROS - Pomozte dětem!
Autor: Blanka Šrámková, tel: +420 227 217 251
29. září 2008 uzavřela společnost České teplo s.r.o. dlouhodobé partnerství s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS) a věnovala sbírkovému projektu Pomozte dětem! velmi významnou částku.

V rámci letošního přímého přenosu 11. ročníku sbírky Pomozte dětem organizované společně Českou televizí a NROS předali Václav Viaček a Petr Turek, jednatelé společnosti České teplo s.r.o., zástupcům sbírkového projektu šek na 1 000 000 Kč. Další finanční podpora bude využita pro zpracování sociologické analýzy v oblasti potřeb dětí a mládeže a na provozní náklady NROS, spojené s realizací sbírkového projektu Pomozte dětem!.

„Základním kritériem při výběru charitativního projektu, na který naše společnost České teplo přispěje, byla jeho důvěryhodnost a účelnost nakládání s obdrženým darem. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli právě pro Nadaci rozvoje občanské společnosti a její projekt Pomozte dětem!. Tradice, výsledky a v neposlední řadě i kredibilita projektu nás utvrdily ve správnosti naší volby. Bylo mi ctí předat v rámci přímého televizního přenosu Pípni pro kuře symbolický šek s nejvyšší částkou večera ve prospěch sbírkového konta Pomozte dětem!. Svou pomoc postiženým a znevýhodněným dětem však nechceme omezit pouze na jednorázový příspěvek a jeden rok, a proto již nyní pracujeme na dalších krátkodobých i dlouhodobých plánech, jak ještě více pomoci dětem,“ uvedl Václav Viaček, jednatel společnosti České teplo s.r.o.

„Velmi vítáme každého nového partnera, který má snahu pomoci v dobré věci. České teplo projevilo zájem přispět Nadaci rozvoje občanské společnosti nejen značným finančním darem ve prospěch projektu Pomozte dětem!, ale i dalšími aktivitami, jejichž výtěžek poputuje na konto sbírky, což pokládám za mimořádně vstřícný krok,“ uvedla Hana Šilhánová, ředitelka NROS.

Další krok plánuje České teplo učinit formou pravidelného příspěvku z prodaných služeb. Konkrétně se bude jednat o darování 1 Kč z každého prodaného GJ tepelné energie ve prospěch projektu Pomozte dětem!.

Kromě finančního daru se České teplo zavázalo zorganizovat premiérový ročník charitativního golfového turnaje Pomozte dětem s Českým teplem, který se uskuteční 1. června 2009 na hřišti Golf Resort Karlštejn. Všichni pozvaní hráči budou mít možnost přispět na sbírkové konto projektu Pomozte dětem! zaplacením nadstandardního startovného a „pokutami“ za nepřesnou hru, což přinese očekávaný výtěžek ve výši min. 250 000 Kč.


Základní informace

České teplo

Společnost České teplo s.r.o. vznikla v roce 1996 v Plzni. Je specialistou v energetickém Facility managementu. Nabízí široké spektrum služeb včetně konzultací, plánování, operativy, projekce, realizace, financování a provozování energetických systémů a celků.
České teplo vyrábí, distribuuje a prodává tepelnou a elektrickou energii ze širokého výběru zdrojových systémů - od parních, horkovodních nebo teplovodních kotelen přes předávací stanice tepla ze zdrojů CZT, kogenerační jednotky a výrobu energií ze zdrojů využívajících obnovitelných energií.
Pomozte dětem!

Pomozte dětem! je dlouhodobý charitativní projekt spojený s celonárodní veřejnou sbírkou organizovaný společně Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti. Za deset ročníků sbírky bylo shromážděno a rozděleno více než 116 miliónů Kč. Hlavním cílem projektu je zvyšování kvality života dětí, vytváření rovných příležitostí pro všechny děti a různé skupiny dětské populace a v neposlední řadě podpora práv dětí na život v rodině nebo v náhradním rodinném prostředí.
Sbírkové konto Pomozte dětem! je otevřené celoročně pro individuální a firemní dary i pro výtěžky sbírkových a benefičních akcí. Aktuální sbírkové konto: 505333505/5500

Nadace rozvoje občanské společnosti

Nadace rozvoje občanské společnosti byla založena jaře roku 1993. Patří k nejvýznamnějším českým nadacím. Za dobu své existence přerozdělila více než miliardu korun a podpořila přes 3 000 projektů neziskových organizací v ČR. Nadace má v současné době tři hlavní cíle:

1) Rozvoj občanské společnosti a neziskového sektoru
2) Oblast lidských práv a romské integrace
3) Programy pro děti a mládež


Blanka Šrámková, tel: 420 227 217 251 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist