https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cesta-kolem-sveta-s-dobrovolniky-z-ruznych-zemi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Cesta kolem světa s dobrovolníky z různých zemí

7. srpna 2017 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Radka Stýblová, Lenka Mrákotová, tel: 731 05 17 70, 606 48 92 97
V rámci mezinárodního dobrovolnického projektu proběhne od 12. – 19. srpna v Jizbicích tábor pro mentálně a tělesně postižené děti a mladistvé. Do České republiky přijedou pomáhat dobrovolníci z Korey, Japonska a dalších zemí. Projekt pořádá Centrum pro všechny ve spolupráci s organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.

Dobrovolníci z různých zemí budou společně s českými dobrovolníky pomáhat s přípravou a realizací tábora. Letošní tématem tábora je Cesta kolem světa. Týden bude nabitý různorodými aktivitami souvisejícími s odlišnými kulturami. Zahraniční dobrovolníci také v průběhu představí svou zemi a tradice. Ve volném čase budou mít zahraniční dobrovolníci možnost poznat okolí Jizbic, v plánu je výlet do lázní v Poděbradech a zámek Loučeň. Projekt je prospěšný pro obě strany, zahraniční dobrovolníci se naučí o naší kultuře a zároveň mohou v mnohém obohatit i ty místní.

Centrum pro všechny z Nymburka organizuje v Jizbicích tábor pro děti s postižením už několik let. Během léta se zde koná také tábor pro děti s autismem a mnohé další projekty.

Sdružení INEX – SDA, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která v oblasti dobrovolnictví působí již od roku 1991. „Zprostředkováváme dobrovolnické projekty po celém světě a pro zahraniční zájemce též organizujeme pobyty na území České republiky, jako je tento. Ročně vysíláme na krátkodobé či dlouhodobé projekty do zahraničí kolem 500 dobrovolníků a pro 300 zahraničních zajišťujeme program v Česku tak, aby pomáhali, kde je potřeba a aby vyvíjenou činností prospěli nejen dobré věci, ale obohatili i sebe samotné," říká o INEX-SDA jeho ředitelka Martina Ekrtová.

Autoři: Radka Stýblová, Lenka Mrákotová

Ilustrační fotografie z minulých ročníků (archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWb184d1J0X2VGbjg/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWLXl3V0U5R2c2ZUk/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWcXBjaUVsQUZaQWM/view?usp=sharing
Radka Stýblová, Lenka Mrákotová, tel: 731 05 17 70, 606 48 92 97 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist