https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/chrudim-se-opet-pripojuje-k-celoevropske-noci-literatury
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Chrudim se opět připojuje k celoevropské Noci literatury

2. května 2018 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: + 420 778 712 531
Ve středu 9. května 2018 od 18 hodin se v Chrudimi uskuteční již pátý ročník Noci literatury. Akci, která si klade za cíl zprostředkovat českým čtenářům nejnovější překlady děl současných evropských a světových autorů, již tradičně spolupořádají Chrudimská beseda, Městská knihovna Chrudim a Muzeum loutkařských kultur v Chrudimi.

Noc literatury je v Chrudimi i letos rozdělena na dvě scény. Večer plný zajímavých ukázek z nejnovějších českých překladů současné evropské a světové literatury začíná od 18 hodin v Klášterních zahradách, kde herečka Divadla pod Palmovkou Šárka Opršalová přečte ukázky z knih španělské autorky temných detektivních příběhů Dolores Redondové, Olgy Grjasnové, německé spisovatelky pocházející z Ázerbájdžánu a mladé nizozemské spisovatelky a novinářky Niny Weijersové.
Druhá část pak návštěvníky zavede na terasy Mydlářovkého domu, kde od 19.00 vystoupí spisovatelka, scénáristka a výtvarnice Hana Lamková s ukázkami z knih italského prozaika Paola Cognettiho Osm hor a maďarského spisovatele a překladatele Viktora Horvátha Můj tank. Právě tato publikace svérázným způsobem popisuje přípravy a průběh invaze vojsk států Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa v roce 1968 očima naivního důstojníka maďarské armády. Zároveň bude představena kniha Pohádkový život rodiny Lamkových, kterou Muzeum loutkářských kultur vydává ke stejnojmenné výstavě. Večer pak zakončí vystoupení skupiny Souvrať. Vstup je jako obvykle zdarma.
Břetislav Oliva, tel: 420 778 712 531 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist