Pavla Kuklová "> ČSOB na společensky odpovědné aktivity v loňském roce darovala 90 milionu korun - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/csob-na-spolecensky-odpovedne-aktivity-v-lonskem-roce-darovala-90-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Československá obchodní banka, a.s.: ČSOB na společensky odpovědné aktivity v loňském roce darovala 90 milionu korun

20. června 2023 | Československá obchodní banka, a.s.
Autor: Pavla Kuklová, tel: 730859356
Uplynulý rok je spojován s energetickou krizí a enormním růstem cen zboží. Více než milionu klientů, kteří s bankou spořili a investovali, se dopady inflace na jejich peněženky povedlo zmírnit. Bankou poskytnuté úvěry přispěly i k potřebné transformaci ekonomiky na úspornější, soběstačnější a hlavně udržitelnější, což je směr, kterým ČSOB jde dlouhodobě. „Jsem velmi hrdý na to, jak jsme v loňském roce pomáhali klientům přestát další náročné období a aktivně se zapojili do pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Společná sbírka skupiny ČSOB s Člověkem v tísni vynesla 58 milionů korun na pomoc ukrajinskému lidu. Prostřednictvím speciálních účtů získali uprchlíci u nás ihned přístup k financím, platbám a příspěvky v objemu přes čtvrt miliardy korun. Balíček pro příchozí z Ukrajiny a bezplatná informační linka v ukrajinštině přitom fungují i nadále,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB zodpovědný za Řízení úvěrů a Udržitelnost.
Níže je uveden přehled hlavních aktivit z oblasti společenské odpovědnosti a udržitelnosti. „Jsem přesvědčen o tom, že i díky těmto aktivitám bude Česko nadále prosperovat a jeho ekonomika bude stále více založená na vzdělání, digitalizaci a moderních technologiích,“ komentuje Petr Hutla.

ČSOB pomáhá regionům
I v roce 2022 skupina ČSOB pomáhala měnit Česko k lepšímu. Už desátý ročník programu ČSOB pomáhá regionům přinesl rekordních 10,5 milionu korun neziskovým organizacím po celé České republice. Peníze směřovaly například na vzdělávání, vybavení hospiců nebo sociálních bytů či podporu onkologicky nemocných maminek. Celkově už banka v tomto programu rozdělila 72,4 milionu korun mezi více než 1 500 veřejně prospěšných projektů.
Finanční a digitální gramotnost
K dalším prioritám banky patří zvyšování finanční a digitální gramotnosti, což se ukazuje ještě důležitější i kvůli stále intenzivnějším útokům kyberzločinců Volačů a Klikačů. Loni zástupci banky navštívili 148 škol, přičemž od roku 2016 to už bylo celkem 674 škol, resp. bylo proškoleno 51 126 žáků. Banka dále organizuje celostátní soutěž finanční gramotnosti Filipův pohár, která tradičně vrcholí společným finále školních týmů v prostorách ČNB. Soutěž navazuje na aplikaci ČSOB Filip, což je virtuální interaktivní pomocník pro školáky a učitele. Aplikaci si stáhlo již přes 10 tisíc uživatelů.
Pomoc začínajícím podnikatelům a nadaným studentům
ČSOB se soustředí se i na podporu inovativního podnikání. Vloni banka spustila program Start it @UNI, ve kterém spolu s inkubátory českých univerzit pomáhá studentským nápadům. Start it @UNI je součástí zavedeného akceleračního programu Start it @ČSOB. Akcelerátorem za čtyři roky prošlo už 72 firem, které přitahují investory a sbírají prestižní ocenění.
Pavla Kuklová, tel: 730859356
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist