Ondřej Kořínek "> ČSOP se stala partnerem velkolepého projektu na obnovu krajiny v Českém ráji - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/csop-se-stala-partnerem-velkolepeho-projektu-na-obnovu-krajiny-v-ceskem-raji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČSOP Klenice: ČSOP se stala partnerem velkolepého projektu na obnovu krajiny v Českém ráji

27. července 2021 | ČSOP Klenice
Autor: Ondřej Kořínek
ČSOP Klenice navázala spolupráci s rodinou Polívkových, která v Českém ráji plánuje na svých pozemcích sázet stromy, keře, aleje či budovat tůně a mokřady. Spolu s odborným garantem Radomírem Studeným se budeme snažit o co nejpřirozenější provedení.

Přírodní prvky vzniknou na čtyřech hektarech pozemků, které manželé koupili loni na podzim za účelem jejich navrácení přírodě. Jde především o intenzivně obhospodařované pole, ale i část zatravněné půdy vedoucí kolem říčky Klenice.

Právě kolem Klenice již na jaře manželé zasadili první stromy, dalších 75 stromů mají v plánu sázet na podzim po sklizení plodin na polích, kde končí pachtovní smlouva. Dále bude na řadě zatravnění a výsadba květnaté louky, sadu, tvorba tůní a mokřadů nebo protierozní opatření jako zasakovací pásy. Cílem je zlepšení vodního režimu krajiny, půdních vlastností, zvýšení biodiverzity a mít celkově pestřejší krajinu.

„Jsme rádi, že jsou mezi námi takoví lidé jako manželé Polívkovi, kteří neváhají své pozemky využívat přírodě blízkým způsobem. Těšíme se na úzkou spolupráci jak přímo v terénu, tak nad administrativními úkoly. Jejich snaha je obdivuhodná a za naší organizaci mohu říci, že jim chceme maximálně pomoci,“ řekla předsedkyně ČSOP Klenice Milada Vrbová.

O pomoc budou Polívkovi opravdu potřebovat. Nejde o dobrovolníky, kteří se mohou hlásit na podzimní práce, ale také o finanční prostředky. Levnou záležitostí nejsou jen stromy a keře, ale také osivo a stroje, jenž budou potřebovat. Manželé kvůli tomu již založili sbírku na serveru Hithit. Přispět tak může kdokoliv.

Již brzy se můžete těšit na reportáž s Polívkovými přímo z Libošovic.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist