https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/den-otevrenych-dveri-pamatek-zpestri-blues-na-terasach
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Den otevřených dveří památek zpestří blues na terasách

4. září 2018 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: + 420 778 712 531
V sobotu 8. září 2018 zveme všechny příznivce loutek a loutkového divadla na výjimečnou prohlídku Muzea loutkářských kultur v rámci tradičního Dne otevřených dveří památek. Na ni naváže koncert bluesových skupin Cirkus blues a John Hayllor na terasách Mydlářovského domu.

Kulturně bohatý „obžínkový“ víkend zpestří v Chrudimi i akce v Muzeu loutkářských kultur. V sobotu 8. září 2018 se budou návštěvníci během Dne otevřených dveří památek a Dnů evropského kulturního dědictví moci podívat do muzea zdarma a při té příležitosti si ještě naposledy prohlédnout výstavu Pohádkový život rodiny Lamkových. Jako obvykle si také budou moci prohlédnout prostory muzea od věžičky zvané hvězdárna až po zachovalé gotické sklepní prostory nebo si vyrobit placku s muzejními motivy v rámci výtvarného workshopu.
Od 17 hodin pak bude následovat koncert chrudimských bluesových skupin Cirkus blues a John Hayllor na terasách Mydlářovského domu, který zakončí letní cyklus koncertů a divadelních představení pod širým nebem. Cirkus blues se svojí tvorbou pohybují na hranici blues a folkového písničkaření. Spojení syrového vokálu zpěváka Honzy Šantrůčka v kombinaci s poetickými texty z pera Vojtěcha Pilaře odkazuje na osobnosti typu Merty, Třešňáka nebo Mišíka a jejich originální, české pojetí americké černošské hudby. John Hayllor, kteří se letos probojovali do finále přehlídky United Islands, pak představí modernější a rockovější podobu tohoto hudebního žánru. Vstupné na koncert je 100 Kč.
Břetislav Oliva, tel: 420 778 712 531
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist