Jan Mikulička "> Děti se seznamují s přírodou a myslivostí. I díky podpoře kraje - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/deti-se-seznamuji-s-prirodou-a-myslivosti.i-diky-podpore-kraje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Děti se seznamují s přírodou a myslivostí. I díky podpoře kraje

10. června 2022 | Liberecký kraj
Autor: Jan Mikulička, tel: 485 226 324
Kdo je to myslivec a co je to myslivost? Jaká je myslivecká hantýrka? Jak se v přírodě chovat a co v ní naopak nedělat? Na tyto a mnohé další otázky odpovídá projekt pro děti ze základních škol, který uchystal myslivecký spolek Boženice z Hodkovic nad Mohelkou. Podpořil jej i Liberecký kraj.

Nese název Výpravy za myslivostí. „Často se setkáváme s tím, že lidé mají na myslivce negativní názor. Těmito aktivitami bychom to už u dětí v útlém věku rádii změnili. Chceme jim přiblížit myslivectví, přírodu a především její ochranu. Projekt se dělí na dvě části, teoretickou a praktickou. Na podzim jsem s dětmi absolvovala workshopy ve škole. Na to, co se tam dozvěděly, navazuje nyní výlet do přírody, během něhož si prověří, jestli si z našeho podzimního povídání něco zapamatovaly. Na trase plní úkoly a spolu si povídáme o přírodě, o životě zvěře, o ekologii a dalších souvisejících tématech,“ uvedla Jana Volfová, předsedkyně spolku Boženice.

Jde o pilotní projekt, který spolek spustili v loňském roce. „Začínáme pozorovat, že o něj začíná být velký zájem. Kromě radostínské školy ještě máme rozpracovanou školu v Jenišovicích a jednáme se školou v Hodkovicích nad Mohelkou. V trochu jiné formě nabízíme tento projekt také v domech seniorů,“ uzavřela Volfová.

„Je důležité měnit pohled veřejnosti na myslivost. Myslivci jsou zastřeni mrakem zkreslení, v dnešní době jsou dobře obhajitelné minimálně dvě funkce myslivosti. Jedná se o regulaci počtu zvěře v urbanizované krajině bez dostatku dravců a šelem. Druhá funkce je udržování dobrého zdravotního stavu zvěře. Ovšem zájem mladých o myslivost klesá a je potřeba vysvětlovat o čem tento obor lidské činnosti skutečně je a má být,“ dodal Václav Židek, radní pro životní prostředí a zemědělství.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist