https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/diky-baterkomanii-se-sber-baterii-ztrojnasobil-a-na-charitu-pujde-100-tisic-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ecobat: Díky Baterkománii se sběr baterií ztrojnásobil a na charitu půjde 100 tisíc korun

29. prosince 2019 | Ecobat
Autor: Jana Čechová, tel: 603 574 631
„Výsledky Baterkománie v Jihomoravském kraji nás upřímně překvapily. Během půlročního projektu se v 19 zapojených městech vybralo trojnásobné množství baterií než ve stejném období minulého roku. Celkem bylo odevzdáno 12,3 tuny baterií, které jsme již předali k recyklaci. A to je skvělý výsledek,“ říká Petr Kratochvíl ze společnosti ECOBAT, která byla jedním z organizátorů soutěže a zároveň zajišťuje sběr a recyklaci baterií v České republice.

A jaký byl princip BATERKOMÁNIE? Před začátkem soutěže každé z 19 soutěžících měst, obcí a městských částí nominovalo „svůj“ charitativní nebo obecně prospěšný projekt. Finanční příspěvek 100 000 Kč za vybrané baterie se nyní rozděluje mezi projekty navržené třemi nejúspěšnějšími městskými úřady. Tedy těmi, které sesbíraly nejvíc baterií v přepočtu na jednoho úředníka.

Na prvním místě se umístil Městský úřad Hustopeče, kde se podařilo vybrat 27,9 kg baterií na zaměstnance úřadu. Projekt BATERIE PRO GARIKA – JEDNA DVĚ, GARIK JDE nominovaný Hustopečemi díky tomu obdrží 50 000 korun. Druhý byl Obecní úřad Velká nad Veličkou s 23,7 kg baterií na úředníka. Velkou nad Veličkou nominovaný projekt LAVIČKY NEJEN PRO BABIČKY získá 30 000 korun. Na třetím místě skončil Městský úřad Břeclav (14 kg) a jím nominovaný projekt BATERKY PRO MARKÉTKU obdrží 20 000 korun.

„Lidé v Jihomoravském kraji vzali soutěž ve sběru baterií vážně. Těší mě, že spojení sběru baterií a charity zafungovalo. Díky Baterkománii jsme udělali něco dalšího pro životní prostředí a zároveň finančně přispěli na smysluplné projekty a pomohli konkrétním lidem, kteří to potřebují. Chtěl bych také pochválit zaměstnance zapojených úřadů, kteří odvedli pořádný kus práce při propagaci soutěže ve sběru a nominovaných projektů,“ dodal František Havíř, vedoucí odboru životního prostředí Jihomoravského kraje.

Do soutěže se zapojila města Boskovice, Břeclav, Bzenec, Hrušovany nad Jevišovkou, Hustopeče, Klobouky u Brna, Kyjov, Pohořelice, Slavkov u Brna, Tišnov, Velká nad Veličkou, Veselí nad Moravou, Vyškov, Ždánice, Židlochovice, a městské části Brno-Jundrov, Brno-sever, Brno-Starý Lískovec a Brno-Královo Pole.

Soutěž BATERKOMÁNIE v Jihomoravském kraji organizuje nezisková společnost ECOBAT, která v ČR zajišťuje sběr a recyklaci baterií, ve spolupráci s Jihomoravským krajem. Bližší informace najdete na webu baterkomanie.ecobat.cz.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist