https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/do-konce-cervna-muzete-nominovat-kandidaty-na-oceneni-bila-vrana-2019
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

yourchance o. p. s. : Do konce června můžete nominovat kandidáty na ocenění Bílá vrána 2019

30. května 2019 | yourchance o. p. s.
Autor: Markéta Pomšárová Židlická , tel: 734258799
Prestižní ocenění Bílá vrána je součástí celorepublikového projektu Začni správně, v rámci kterého společnost yourchance o. p. s. pomáhá mladým lidem po odchodu z dětského domova či z pěstounské péče. Ocenění je udělováno ve třech kategoriích – Zaměstnavatel, Mladý člověk a Poklad v srdci. Letošní ročník bude již šestý. Nominovat do jedné či více kategorií můžete i vy!

„Smyslem udílení ceny Bílá vrána je boj s předsudky veřejnosti vůči dětem vyrůstajícím v dětském domově a ocenění inspirativního přístupu k životu po odchodu z dětského domova,“ uvedla spoluzakladatelka yourchance Gabriela Křivánková a dodala: „Bílá vrána je určena mladým lidem, kteří prošli ústavní výchovou nebo náhradní rodinnou péčí, a následně ve svém životě uspěli. Úspěchem v tomto ohledu je podle nás zcela ´normální život´- mít práci, vytvořené zázemí, zvládat běžné situace… Speciální kategorií je Bílá vrána – zaměstnavatel, která je věnována organizacím, jež těmto lidem pomáhají najít uplatnění na trhu práce. A třetí kategorie Poklad v srdci je zase určená těm, kteří je v jejich nesnadné cestě neúnavně podporovali.“

Je ve vašem okolí někdo, kdo by si zasloužil ocenění Bílá vrána 2019? Kandidáty můžete nominovat až do konce června prostřednictvím formuláře: www.bilavrana.net/nominace.

Vyhlášení výsledků proběhne v říjnu v Praze.

Loni byla v kategorii Zaměstnavatel oceněna společnost Albert ČR. V rámci kategorie Mladý člověk bodoval Dalibor Havelka, který prožil v dětském domově dětství i ranou dospělost. Vyučil se hned v několika oborech – zedník, truhlář a dřevař. Dnes pracuje jako operátor výroby. Ocenění Poklad v srdci si odnesla paní Martina Stawiarzová, ředitelka dětského domova Hora Svaté Kateřiny.

Generálním partnerem projektu „Začni správně“ jsou společnost CTP, partnerem Marie Veronika Winklerová a strategickým partnerem pak Nadace DRFG. Patronkou projektu je herečka Eva Josefíková.


Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist