Markéta Friedl "> Do třináctého ročníku projektu Do práce na kole se zapojilo přes 25 tisíc lidí - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/do-trinacteho-rocniku-projektu-do-prace-na-kole-se-zapojilo-pres-25-tisic-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

GLS: Do třináctého ročníku projektu Do práce na kole se zapojilo přes 25 tisíc lidí

26. června 2023 | GLS
Autor: Markéta Friedl
Do práce na kole, pěšky nebo poklusem. Tak zní motto projektu Do práce na kole, jehož cílem je motivovat veřejnost k pravidelnému využívání bezmotorové dopravy a ulevit tak přetíženým městům a životnímu prostředí. Do letošní akce se zapojilo rekordních 25 625 účastníků, kteří absolvovali 388 tisíc cest na kole a přes 308 tisíc cest pěšky. Společně tak najezdili a nachodili 5,7 milionu kilometrů a pomohli ušetřit 739 tun oxidu uhličitého.

Každoroční zapojení zaměstnanců GLS

Do Květnové výzvy se každoročně zapojuje i mezinárodní přepravce GLS. Jako generální partner všem účastníkům doručuje startovní balíčky. Těch bylo letos dopraveno na 3,5 tisíce, a to přepravou, která generuje neustále méně emisí na doručený balík a zbývající kompenzuje opatřeními zahrnujícími mj. i výsadbu stromů v České republice. Do výzvy se ale zapojují i samotní zaměstnanci české centrály, kteří po celý měsíc využívali bezemisní dopravu. Tento rok se jich zúčastnila celá čtvrtina a společně najeli 1 800 kilometrů.

„Zapojení do projektu Do práce na kole je součástí našeho konceptu udržitelné logistiky, který dlouhodobě usiluje o eliminaci negativních dopadů balíkové přepravy na životní prostředí a propagaci ekologické dopravy. Jsme rádi, že se naši zaměstnanci z vlastní inciativy každoročně do výzvy zapojují i jako účastníci a podporují naše úsilí svým osobním přínosem,“ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

Cyklotour fondu Na kole dětem

GLS spolupracuje také s nadačním fondem cyklisty Josefa Zimovčáka Na kole dětem, který podporuje onkologicky nemocné děti. Čtrnáctý ročník celorepublikové akce s názvem Cyklotour odstartoval 31. května v Ostravě, a poté co jedna z etap navštívila i areál třídícího centra GLS v Jihlavě, skončil po ujetí 1 180 kilometrů 10. června v Zichovci.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist