https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-miri-opet-po-roce-do-hlasnice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci míří opět po roce do Hlásnice

12. června 2018 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Eva Macková, tel: 774 736 594
Na jeden týden od 17. do 24. 6. zamíří parta zahraničních dobrovolníků do obce Hlásnice, aby připravila zdejší centrum na očekávanou kulturní akci Den se složkami Integrovaného záchranného systému.

Až z dalekého Mexika či Turecka přijedou dobrovolníci do obce Hlásnice v rámci mezinárodního dobrovolnického projektu pod záštitou INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z.s. (INEX - SDA). Ve spojení s místní komunitou budou dobrovolníci vylepšovat veřejné prostředí určené ke sportovním a volnočasovým aktivitám. Budou se podílet na úpravě areálu komunitního centra a na přípravě tradiční akce s prezentací jednotek integrovaných záchranných sborů, která se letos koná v sobotu 23. června. V průběhu dobrovolnického týdne připojí své ruce k dílu i studenti z International School of Brno.

Stačí mít zájem a kdokoliv se může s dobrovolníky osobně potkat a dozvědět se něco o zemích, ze kterých pocházejí. Obec Hlásnice byla hostitelem pro dobrovolníky již v minulosti. A především díky úspěšné spolupráci se starostou Mariánem Margholdem se mohou místní těšit na setkání s dobrovolníky znovu po roce. Další dobrovolnický projekt proběhne již na přelomu srpna a září.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Autorka tiskové zprávy: Lenka Pechová, Eva Macková

FOTOGRAFIE Z LOŇSKÉHO ROKU (autorka fotografií: Pompová):
https://drive.google.com/drive/folders/1t4PCHWAxYf05TYe6GqdYN0haV7gTAks1?usp=sharing
Eva Macková, tel: 774 736 594 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist