https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-cech-i-zahranici-miri-v-cervenci-do-odoleny-vody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z Čech i zahraničí míří v červenci do Odoleny Vody

V Odoleně Vodě se ve dnech 21. 7. – 4. 8. 2018 sejde mezinárodní skupina dobrovolníků, aby pomohla s rozvojem místní komunity. Během čtrnácti dnů na dobrovolníky čeká nejen práce, ale i vzájemné poznávání kultur nových a výlety do nedalekých měst. Projekt se koná ve spolupráci INEX-SDA a Městského úřadu v Odoleně Vodě.

Šestnáct dobrovolníků, kteří se rozhodli do Odoleny Vody vyrazit, nejsou první mezinárodní skupinou, jež Odolenu Vodu navštíví. Dobrovolnický projekt se tu koná opakovaně, v letošním roce proběhne již počtvrté. ,,Letos očekáváme příjezd dobrovolníků například ze Španělska, Itálie nebo Ruska, účast potvrdily ale i dobrovolnice z Číny a Hong Kongu,‘‘ říká jedna z českých vedoucích Anna Švecová.

V průběhu projektu čeká na dobrovolníky řada různých úkolů - od natírání a opravování laviček, přes práci v místní přírodní rezervaci až po stavění prolézaček na dětském hřišti. ,,Různorodá práce je pro dobrovolníky důležitá. Když po dni práce člověk vidí rozdíl, který udělal je to pro něj motivací v práci pokračovat i nadále,‘‘ vysvětluje vedoucí Barbora Davidová.

Kromě práce čeká na dobrovolníky i řada volnočasových aktivit. Pro hru basketbalu, volejbalu či tenisu mají k dispozici komunitní sportovní zařízení a mimo to se mohou těšit i na cyklistický výlet do Mělníka či návštěvu Prahy.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Anna Švecová

Ilustrační fotografie:
https://drive.google.com/drive/folders/1lgGOn6adHm4-0V173CSVcNAv-Oc2R012?usp=sharing
Anna Švecová a Barbora Davidová, vedoucí workcampu, tel: 420 732 223 154 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist