https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-celeho-sveta-pomohou-s-obnovou-cechtinskeho-pivovaru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z celého světa pomohou s obnovou čechtínského pivovaru

Panský pivovar s kořeny v třináctém století letos poprvé přivítá od 28. 7. do 9. 8. zahraniční dobrovolníky, kteří neziskové organizaci Spolek Šemíka z Čechtína pomohou navrátit vybrané části této kulturní památky do původního stavu.

V čechtínském pivovaře se sice pivo přestalo vařit už před více než 100 lety, ale dodnes jsou zřetelné jednotlivé části provozu. Manželé Procházkovi, kteří dnes kulturní památku spravují, původně nemovitost pořídili pro uskladnění sbírky veteránů. Dnes už ale mají jiné plány. Pod hlavičkou Spolku Šemíka z Čechtína by areál bývalého pivovaru chtěli zpřístupnit veřejnosti a pořádat zde kulturní, společenské a řemeslné akce. Už dnes zde naleznete například muzeum svatebních šatů z různých časových období.

S těmito plány by také letos poprvé měli pomoci také zahraniční dobrovolníci v rámci krátkodobého dobrovolnického projektu, tzv. workcampu. Osm dobrovolníků z Francie, Mexika, Ruska, Španělska a Slovinska se bude věnovat různorodým pracím v areálu, především pak v budově staré sýpky. Pomohou ale také například s katalogizací exponátů a grafickým zpracováním popisků ve zmíněném muzeu. „Jedním z hlavních cílů činnosti našeho spolku je oživení této kulturní památky, ale také spojování lidí,“ dodávají Procházkovi. Mladý spolek už teď pořádá historické módní přehlídky, řemeslné workshopy a další setkání. Díky workcampu se zpřístupňování bývalého pivovaru posune opět o kousek dál a setkání se tak uskuteční dokonce na mezinárodní úrovni.

Workcamp proběhne ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z.s., která se již od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Skrze své aktivity vytváří příležitosti k aktivnímu zapojení se do společnosti a k získávání vědomostí, zkušeností a postojů užitečných pro osobní, občanský i profesní život.


Ilustrační fotografie (archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1yhrXt3ebR_J5tLpApEQvvy5bF6_JWvtU?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist