https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-celeho-sveta-prijedou-pomoci-potravinove-bance
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z celého světa přijedou pomoci Potravinové bance

Na dva prázdninové týdny (29. 6. - 12. 7. 2019) přijede do Potravinové banky u Prahy skupinka dobrovolníků v rámci krátkodobého dobrovolnického projektu, tzv. workcampu. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX - Sdružení dobrovolných aktivit.

Osm dobrovolníků z Mexika, Itálie, Ruska či Turecka pomůže s renovací potravinové banky a s přípravou na novou sezonu. Zároveň se seznámí s fungováním a činností takového zařízení, vyzkouší si stravování ze zásob banky a dozví se něco o problematice plýtvání potravinami a jeho dopadu na životní prostředí. Dobrovolníky čekají i volnočasové aktivity s místními, táborák, prohlídka Prahy a interkulturní hry.

Právě o poznání místní kultury a interkulturní vzdělávání jde totiž nejvíce. V rámci workcampu – dobrovolnického projektu se dobrovolník potká s ostatními podobně motivovanými lidmi z jiných zemí, pozná komunitu místních a pomůže rozvoji konkrétního projektu. Načerpá tak nové zkušenosti, a rozvine své schopnosti, které pak může předávat dál ve své komunitě.

Potravinová banka Praha byla založena v roce 2009 a je součástí České federace potravinových bank. V současné době je největší bankou v ČR. Mají 150 odběratelských organizací, mezi nimi jsou např. Naděje, Charita, Armáda spásy, Červený kříž, Diakonie, Klokánek, Nízkoprahová centra či Azylové domy. Potravinové banky jsou neziskové organizace, které shromažďují potraviny a distribuují je odběratelským charitativním a dobročinným organizacím. Skrze ně se potraviny dostávají ke koncovým klientům – dětem, seniorům, samoživitelkám, postiženým, lidem bez domova a v nouzi. Potraviny banky získávají od potravinových řetězců, z potravinových sbírek, evropského programu potravinové a materiální pomoci, od pěstitelů, producentů a jednotlivců.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist