https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-celeho-sveta-prijeli-zrekonstruovat-kulturni-centrum-v-obci-pravice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z celého světa přijeli zrekonstruovat kulturní centrum v obci Pravice

Jihomoravská obec Pravice ve dnech 1. 8. – 14. 8. 2019 hostí skupinu dobrovolníků, kteří svou prací přijeli podpořit renovaci místního kulturního centra. Dvanáct mladých lidí z celého světa pomáhá v Pravici v rámci společného projektu INEX - Sdružení dobrovolných aktivit a místního partnera Okrašlovací spolek Pravice, z.s.

Hlavním cílem dobrovolníků je zrekonstruovat klasicistní budovu kulturního centra, a oživit tak kulturní dění v obci. Dalším cílem je také seznámení dobrovolníků s místní komunitou. V obci Pravice bude mezinárodní workcamp organizován poprvé.

Dobrovolníci budou pracovat na výměně podlahy a vymalování místního kulturního centra, dále budou pomáhat s prácemi na zahradě a s údržbou místního česko-německého hřbitova. Určitě se zde ale nebude jen pracovat. Pro dobrovolníky bude připraven i výukový program v muzeu Sudet, budou si moci jít zaplavat do vedlejší obce Hrušovany nad Jevišovkou či vyjet na výlet do Znojma a Mikulova.

Nezisková organizace INEX-SDA, pod jejíž záštitou je workcamp organizován, se mezinárodním dobrovolnictvím zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň ročně vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně cca tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo právě obnově kulturně-historických památek.

Ilustrační fotografie z obdobných dobrovolnických projektů (archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1yhrXt3ebR_J5tLpApEQvvy5bF6_JWvtU?usp=sharing
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist