https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-celeho-sveta-prijizdi-do-holesova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z celého světa přijíždí do Holešova

17. července 2017 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: František Brázdilík, tel: +420 734 366 490
Do Holešova přijedou dne 18. 7. 2017 mezinárodní dobrovolníci na netradiční dovolenou. Pomůžou s úklidem a údržbou místního židovského hřbitova před Festivalem židovské kultury v Holešově a díky různým výletům a setkáním s místními poznají i naši současnou kulturu a život. Dvoutýdenní projekt probíhá ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit.

Skupina 8 dobrovolníků z Běloruska, Číny, Jižní Koreje, Německa, Slovenska a Španělska ve věku od 18 do 60 let bude 2 týdny pomáhat s úklidem a drobnými opravami místní významné židovské památky.

„Beru takovou cestu jako možnost relaxace a rozšiřování svých horizontů. Zároveň mě baví pomáhat ostatním, protože mám pak pocit, že jsem potřebná. Také studuji angličtinu a vždycky jsem chtěla strávit dovolenou cestováním do cizích zemí a zlepšovat se v mluvení. Proto jsem si vybrala tento mezinárodní dobrovolnický projekt,“ říká Yan Lyu, čínská studentka.

Vyhrabat hřbitov, posekat trávu, očistit náhrobky a ošetřit jejich kovové části – to bude hlavní náplní práce letošních dobrovolníků. Vedle toho ovšem podniknou též různé volnočasové aktivity jako výlety do na zámek do Kroměříže či Brna. Stejně tak se jako každý rok uskuteční i návštěva dětského letního tábora, kde si budou moci všichni vzájemně vyzkoušet komunikaci v angličtině.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Autor textu: František Brázdilík

Ilustrační fotografie z minulého ročníku:
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWMDZTeEZTZVQ0a1k/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWbjFSR0tscUczRVE/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWQVphckNKMEllT1U/view?usp=sharing
František Brázdilík, tel: 420 734 366 490 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist