Barbora Veldová "> Dobrovolníci z celého světa přijíždí do Jizbic pomáhat dětem s postižením - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-celeho-sveta-prijizdi-do-jizbic-pomahat-detem-s-postizenim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z celého světa přijíždí do Jizbic pomáhat dětem s postižením

29. června 2023 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Barbora Veldová, tel: 602746307
Od 5. do 19. července bude v Jizbici u Nymburka probíhat tábor pro děti s autismem či jiným postižením. V letní zábavě jim budou asistovat dobrovolníci z celého světa. Celá akce proběhne pod vedením Centra pro všechny, které spolupracuje s organizací INEX-SDA.

Každým rokem se v Jizbici v rámci workcampu mezinárodního dobrovolnického projektu koná tábor pro děti s postižením. Tábor organizuje “Centrum pro všechny” společně s dobrovolnickou organizaci INEX-SDA, díky které se táboru účastní dobrovolníci z celého světa. Ti mají za úkol asistovat dětem v každodenních potřebách, během her či při  výtvarných činnostech.  V rámci pobytu budou mít jedinečnou příležitost poznat českou kulturu, zvyklosti a jazyk. Zároveň poskytnou vhled do zvyků z jejich zemí. Dále budou mít možnost zúčastnit se výletů do okolních měst, jako jsou například Poděbrady či Kutná hora. 

„Na workcamp se moc těším. Velmi mě zaujala náplň práce a těším se, že budu moci pomáhat a zároveň se rozvíjet.” Dodává k workcampu Azish, budoucí účastník kempu.

Centrum pro všechny je rodinné centrum, které je zaměřené na poskytování integračních volnočasových aktivit. Mezi oblíbené akce patří kromě letních táborů i Artíkův den (jednodenní akce plná výtvarných aktivit), Integrace je IN (jednodenní výlety) nebo Víkend naplno. Centrum pro všechny se svou činností angažuje primárně v oblastech poskytování pomoci rodinám dětí s postižením, poskytováním volnočasových aktivit projektovaných formou kroužků a přípravou vhodných podmínek pro všechny, kteří se chtějí zapojit a pomáhat Centru v činnosti. 
Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

Workcamp je realizován v rámci programu Evropský sbor solidarity (European Solidarity Corps, ESC)  a je spolufinancován z prostředků Evropské unie.


Ilustrační fotografie:
 https://www.inexsda.cz/en/esc-eacea1-centre-for-all/
Barbora Veldová, tel: 602746307
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist