Pavel Dobiáš "> Dobrovolníci z celého světa si vyzkouší udržitelný způsob života v hluboké přírodě Českého lesa - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-celeho-sveta-si-vyzkousi-udrzitelny-zpusob-zivota-v-hluboke-prirode-ceskeho-lesa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z celého světa si vyzkouší udržitelný způsob života v hluboké přírodě Českého lesa

23. srpna 2023 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Pavel Dobiáš, tel: 776748203
LESNÁ, okres Tachov (23.8.): V období od 26. srpna do 8. září se nedaleko osady Stará Knížecí Huť bude konat mezinárodní workcamp „Back to nature“, jehož účastníci si zkusí udržitelný způsob života uprostřed přírody. Tento projekt se koná ve spolupráci CHKO Český les, občanského sdružení EUROSOLAR.CZ a neziskové organizace INEX-Sdružení dobrovolných aktivit.

Dobrovolníci si uprostřed lesa na vlastní kůži vyzkouší udržitelný způsob života v týpí tábořišti. A to jak prostřednictvím běžných denních úkonů, jako je údržba tábořiště a příprava jídla nad ohništěm, tak i sečením trávy na louce a pěstováním lokálních plodin. Na konci workcampu se naučí rozložit tábořiště a zdokonalí tím své manuální dovednosti.

Mimo fyzické práce mají účastníci možnost si v chráněné přírodní oblasti i užít volnočasové aktivity jako je lukostřelba, meditace, skupinové hry nebo třeba výlety do okolí. Večery budou provázet zajímavé přednášky o ekologii, udržitelných zdrojích, seznamování se s místní faunou a flórou nebo například otevřené debaty na témata kolem přírody a její ochrany.

„Dobrovolníci se mohou kromě smysluplné práce těšit na nádhernou přírodu Českého lesa, skupinové aktivity a poznávání nových přístupů, jak nahlížet na problematiku udržitelnosti a klimatické změny.“ říká český vedoucí letošního workcampu Pavel Dobiáš.

Občanské sdružení EUROSOLAR.CZ je národní sekcí evropské asociace pro podporu sluneční energie Eurosolar, která podporuje projekty obnovitelné energie a udržitelného stylu života. EUROSOLAR.CZ také organizuje letní kempy pro děti, mladé lidi i celé rodiny, na kterých se snaží apelovat právě na udržitelnost a způsoby, jak je toho možno dosáhnout.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

Ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/media/back-to-nature-2021/
Pavel Dobiáš, tel: 776748203
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist