Eliška Chroustová "> Dobrovolníci z celého světa staví dětské hřiště v Odoleně Vodě - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-celeho-sveta-stavi-detske-hriste-v-odolene-vode
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z celého světa staví dětské hřiště v Odoleně Vodě

9. srpna 2023 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Eliška Chroustová, tel: 607 530 611
Odolena voda (9.8.): V Odoleně Vodě se ve dnech od 12. – 26.8 už po šesté bude konat mezinárodní dobrovolnický projekt na podporu místní komunity. Dobrovolníci z celého světa přijedou strávit dva týdny prací na zvelebování místního veřejného prostoru, poznáváním místní kultury a seznamováním se s kulturami ostatních. Projekt se koná ve spolupráci s INEX-SDA a Městem Odolena Voda. 

Letos přivítá Odolena Voda skupinu mezinárodních dobrovolníků z Mexika, Německa, Španělska a dalších zemí Evropy, aby pomohli zvelebit místní veřejné prostory a při té příležitosti nahlédli do dění ve městě. Oproti ostatním ročníkům, letošní projekt bude mít jednoho vedoucího ze Srí Lanky. 
,,Nejen že budeme spolu vést kemp, ale budeme muset překonat jazykovou bariéru při organizaci a komunikaci.” Uvedla jedna z vedoucích kempu Eliška Chroustová. 
Na dobrovolníky čeká práce na dětském hřišti, na kterém budou tvořit pomocí pneumatik a palet mašinku. Ta následně bude natřena barvami, aby zapadla mezi ostatní herní prvky hřiště. Dále budou dobrovolníci pomáhat s různými menšími pracemi od čištění studánky až po tvorbu suchého mola pro děti.
Ve volném čase se dobrovolníci budou moci zapojit do místního dění – zúčastní se například každoročního Setkání jazyků, které se koná v rodném domě Vítězslava Hálka. Mohou se také těšit na cyklistický výlet na Mělník, na prohlídku věže místního kostela sv. Klimenta či na lukostřelbu. 

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/media/fotogalerie-2022/
Eliška Chroustová, tel: 607 530 611
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist