https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-celeho-sveta-v-brne-zvelebi-terapeutickou-a-komunitni-zahradu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z celého světa v Brně zvelebí terapeutickou a komunitní zahradu

Do Brna se 3. 8. 2016 poprvé sjedou dobrovolníci z Jižní Koreje, Ruska, Srbska, Itálie, Švýcarska, Turecka a Španělska, aby se zapojili do kultivace terapeutické a komunitní zahrady. Zahrada bude sloužit pro relaxaci a odpočinek jak tamějších klientů s duševním onemocněním, tak i široké veřejnosti. Mezinárodní dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, pořádá v Brně INEX – Sdružení dobrovolných aktivit ve spolupráci se Sdružením Práh a organizací Tamjdem.

„Hlavní činností mezinárodní skupiny dobrovolníků bude stavba skleníků a pódia z palet. Kreativní aktivitou pak bude vytváření mozaiky na bednění kolem skleníku,“ uvedla Zdeňka Soukupová ze Sdružení Práh. Dobrovolníci se dále budou věnovat květinovým záhonům nebo sázení zeleniny a bylinek. V případě nepřízně počasí je v plánu pomoci klientům Sdružení Práh v pracovních dílnách během sociální terapie, například s výrobou různých dekoračních a keramických předmětů, květináčů nebo s proutěnými košíčky. „Ve středu 10. srpna se může terapeutické dílny zúčastnit i veřejnost,“ dodala Soukupová. Další náplní dobrovolnické práce bude úprava sklepních prostor, kde Sdružení Práh plánuje pěstování hlívy ústřičné.

Důležitou součástí tohoto workcampu je interakce různých kultur, sociálních vrstev a osob se zdravotním znevýhodněním. Dobrovolníci se potkají s klienty Sdružení Práh při různých příležitostech. „Hned tou první bude vzájemné seznámení dobrovolníků u táboráku spojeného s opékáním špekáčků a zpíváním při kytaře či akordeonu,“ uvedla vedoucí workcampu Lenka Mrákotová. Ve volném čase dobrovolníci poznají krásy Brna a během letních večerů mohou klientům povědět něco zajímavého o zemích, ze kterých přicestovali. „Celé tyto akce vedou ke společnému vzájemnému multikulturnímu obohacování. Večerní povídání bude volně přístupné i veřejnosti,“ dodala Mrákotová. V pátek 12. srpna se uskuteční společný táborák s koncertem Davida Kozáka a Beps´n´Johnnies. Akce je otevřená i veřejnosti.

Sdružení Práh poskytuje dospělým osobám s duševním onemocněním pomoc a podporu při jejich začleňování zpět do běžného života, přičemž pomáhá překonávat jejich problémy v základních životních oblastech, jako je například práce, bydlení, vzdělávání, péče o zdraví, mezilidské vztahy či smysluplné využití volného času. Partnerka projektu Zdeňka Soukupová se spolu s vedoucí projektu Lenkou Mrákotovou na mezinárodní dobrovolníky těší: „Setkávání s lidmi z různých koutů světa je vždy zajímavé a obohacující pro všechny strany. Vytváří se tak kontakty, které mohou přetrvat i několik let.“

Kontaktní osoba na místě:
Lenka Mrákotová, vedoucí workcampu
Telefon: +420 606 489 297
E-mail: leia@seznam.cz
Monika Urbášková tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist