Anna Pohořelá "> Dobrovolníci z pěti evropských zemí obnovují kulturní centrum ve Vysoké u Mělníka - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-peti-evropskych-zemi-obnovuji-kulturni-centrum-ve-vysoke-u-melnika
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z pěti evropských zemí obnovují kulturní centrum ve Vysoké u Mělníka

14. července 2023 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Anna Pohořelá, tel: +420 776 443 844
Vysoká u Mělníka (14. 7. 2023) - Ve dnech 17. – 31. 7. 2023 se v kulturním centru Farmstudio sejde celkem devět mezinárodních dobrovolníků, aby se podíleli na obnově historicky významného statku, sídla kulturního centra. Renovace bude probíhat v rámci dobrovolnického projektu neboli workcampu, pod záštitou INEX, Sdružení dobrovolných aktivit.

Na dobrovolníky z Německa, Francie, Španělska, Belgie a Česka čeká v rámci obnovy statku z 19. století, ve kterém Farmstudio sídlí, různorodá, především fyzická práce, v podobě úpravy a vyklízení vnitřních i vnějších prostor, sekání trávy nebo omítání zdí. Tento workcamp uspokojí i umělecké duše dobrovolníků, a to především přípravou kulturního eventu pro místní komunitu. Dobrovolníci budou mít příležitost nahlédnout pod pokličku vedení kulturního centra, sdílet specifika vlastní kultury a na oplátku se naučit něco o té české. Volné chvíle budou moci dobrovolníci vyplnit výlety po Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko nebo návštěvami lokálních podniků.

Farmstudio, místo nevšední kultury, je nezávislé kulturní centrum nacházející se ve Vysoké u Mělníka. V jedinečných prostorách bývalého zemědělského statku z počátku 19. století poskytuje zázemí pro tvůrčí rezidenční pobyty, kurzy, soustředění, festivaly a další aktivity z oblasti současného umění a živé kultury (fotografie, malba, prostorová tvorba, performance, site-specific). Prostory centra slouží pro jeho potřeby a jsou také nabízené jiným kulturním subjektům. Farmstudio bylo založeno v roce 2014 a od té doby jej provozuje Pavel Matela s podporou spolku.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.
Workcamp je realizován v rámci programu Evropský sbor solidarity (European Solidarity Corps, ESC) a je spolufinancován z prostředků Evropské unie.
Anna Pohořelá, tel: 420 776 443 844
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist