https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-z-ruznych-zemi-se-opet-sejdou-v-camphillu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci z různých zemí se opět sejdou v Camphillu

V Českých Kopistech u Terezína se ve dnech 5. 8. – 18. 8. 2018 bude konat druhý mezinárodní dobrovolnický workcamp. V jeho rámci přijedou dobrovolníci z Mexika, Číny, Francie, Německa, Itálie a Španělska podpořit svou činností aktivity Svobodného statku na soutoku, organizace zaštiťující zemědělský provoz camphillského společenství. Projekt bude probíhat pod záštitou organizace INEX-Sdružení dobrovolných aktivit.

Během všedních dnů budou dobrovolníci pracovat v průměru šest hodin. Práce bude zahrnovat zejména sklizeň sezónní zeleniny na poli a také přípravu dalšího zpracování plodin. O víkendech budou mít účastníci workcampu volno na odpočinek a poznávání české země v okolí Českých Kopist. Dobrovolníky ze zahraničí povedou dva campleadeři (také dobrovolníci) z České republiky, kteří budou zajišťovat vykonání práce a hladký průběh celého projektu.

Partnerskou organizací pro tento workcamp je spolek Svobodný statek na soutoku, který je součástí camphillského společenství. Toto společenství vytváří a poskytuje lidem se speciálními potřebami možnost učit se, pracovat a žít v přátelském a respektujícím prostředí majoritní společnosti. Komunitní život v Camphillu je založen na křesťanských ideálech a filosofii Rudolfa Steinera. Jeho součástí je také organické a biodynamické zemědělství.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie (snímky z loňské realizace projektu, autorka: Bára Tembo):
https://drive.google.com/drive/folders/1P6LkQ1Nz96dFkRwKkBtjDcVIX-VvKMnc?usp=sharing
Anna Šlitrová, vedoucí workcampu, tel: 725 961 121 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist