Dita Laura Michaličková "> Dobytek z EU je vězněn na 2 lodích od poloviny prosince - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobytek-z-eu-je-veznen-na-2-lodich-od-poloviny-prosince
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Společnost pro zvířata: Dobytek z EU je vězněn na 2 lodích od poloviny prosince

26. února 2021 | Společnost pro zvířata
Autor: Dita Laura Michaličková, tel: 603179558
Již přes dva měsíce je 2 671 skotu domácího uvězněno ve dvou nákladních lodích, které v polovině prosince 2020 vypluly ze španělského přístavu na Blízký východ. Po mnoha dnech cesty plavidla odmítaly různé arabské státy (Turecko, Libye a zřejmě i další) z podezření na infekční nákazu - katarální horečku ovcí. Dobytek, zřejmě hlavně vykrmení býčci, směřoval na Blízký východ a poté do severní Afriky, aby zde byl brutálně poražen způsobem, který v rozporu s předpisy EU a civilizovanou společností (zvířata jsou zde týrána, zabíjení probíhá za dalšího mučení a zvířata nejsou před vykrvením - v tomto případě podříznutím celého krku - omráčena, vše za plného vědomí a bolesti).
Plavidlo Elbeik mělo v tomto týdnu konečně zakotvit v kyperském přístavu. Zatím však nevíme, zda byla zvířata (1 776 skotu) vyložena, kolik jich přežilo a jaký je jejich stav.
Loď Karim allah doplula tento týden na dohled ke španělským břehům, ale libanonští majitelé lodi i libanonští majitelé zvířat (895 býčků ze zemí EU, vykrmených, věk kolem 8 měsíců) pravděpodobně neměli zájem zakotvit v přístavu a spekulovali o zahájení další odysey zvířat, do jiné třetí země, až budou mít výsledky testů, že zvířata infekční nemoc nemají. Podle informací z dnešního rána, je loď v přístavu Cartagena. Nevíme, kolik zvířat na lodi uhynulo ani, zda španělské orgány budou postupovat podle legislativy na ochranu zvířat během přepravy.
Žádáme Španělsko, aby postupovalo podle předpisů a nechalo zvířata vyložit, poskytlo jim péči a odpočinek ve volném prostoru a s podestýlkou, vodu, krmení, čerstvý vzduch. Dále žádáme, aby nebyla umožněna další přeprava zvířat do třetí země, ale aby byla zvířata poražena ve Španělsku. Majitel zvířat může žádat odškodné.
http://stoptransport.cz/plavidlo-karim-allah-je-v-pristavu-situace-se-zviraty-neznama/
http://stoptransport.cz/urgentni-zaslete-tweety-a-fb-spanelsku-a-eu-re-zvirata-v-lodi-karim-allah/
http://stoptransport.cz/re-plavidla-uvizla-ve-cl-the-guardian-byckum-na-karim-allah-hrozi-dalsi-stradani/
http://stoptransport.cz/plavidla-uvizla-ve-stredozemnim-mori-od-prosince-2020/
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist