Břetislav Oliva "> Duchůplné muzeum láká do nitra Mordoru - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/duchuplne-muzeum-laka-do-nitra-mordoru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Duchůplné muzeum láká do nitra Mordoru

6. října 2022 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778 712 531
V pátek 21. října 2022 pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi již deváté pokračování oblíbené halloweenské akce nazvané Duchůplné muzeum. Letošní ročník je inspirován příběhy J.R.R. Tolkiena, a tak se návštěvníci mohou těšit na hobity, elfy, skřety a další postavy z Tolkienova kouzelného světa, v jejichž společnosti se vydají do Mordoru, říše zla a temnoty.

Tolkienovy příběhy jsou i mezi českými čtenáři stále velice oblíbené. Jsou často také inspirací pro nadšence vytvářející si podle nich svůj vlastní svět, v němž mohou alespoň na chvíli zažívat podobná dobrodružství. Postavami z Tolkienových knih je inspirováno i letošní Duchůplné muzeum, které malé i velké návštěvníky zve na strastiplnou a nebezpečnou cestu do říše zla na východě, do Mordoru. Po vzoru hobita Froda se budou muset utkat nejen s armádou skřetů, nazgulů a dalších přízraků, ale budou se také učit odolávat pokušení a vlastní slabosti. Cestou otestují svoji odvahu a statečnost, poznají svoje kladné i záporné vlastnosti a to, jak s nimi pracovat. V neposlední řadě se dozví se i ledacos o tajuplných postavách a fantastickém světě knih J.R.R. Tolkiena.
Velká hra, která vás zavede až do nitra Mordoru, začíná v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi v pátek 21. října již v 15 hodin. Od 15 do 18 hodin je připravena odlehčená verze Frodovy cesty pro malé adepty Tolkienových dobrodružství, od 18 do 22 pak následuje strašidelná bojovka pro ty nejodvážnější hobity v prostorách potemnělého Mydlářovského domu a přilehlých teras. Kdo by nenašel dostatek odvahy zakusit skřetí rejdy v muzeu na vlastní kůži, může se do Mydlářovského domu podívat ještě druhý den, v sobotu 22. října, a projít si muzeum v kulisách Duchůplného muzea bez přízraků a strašidel, zato s baterkami a hracími listy.
Vstupné na letošní Duchůplné muzeum činí 150 Kč, vstupenky si již nyní můžete zakoupit v pokladně muzea. Návštěvníky také prosíme, aby si kromě kuráže přinesli s sebou i vlastní baterky! Další informace Vám rádi poskytneme i na muzejním telefonním čísle 469 620 310.
Břetislav Oliva, tel: 778 712 531
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist