https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/eden-skolni-dvur-oziva
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Církevní gymnázium Plzeň: Eden, školní dvůr ožívá

12. prosince 2019 | Církevní gymnázium Plzeň
Autor: Lenka Prunerová, tel: 737406888
Nadační fond Zelený poklad se rozhodl tento projekt podpořit a tak se učitelé spolu se svými žáky mohli v roce 2019 pustit pod odborným vedením zahradní architektky Zuzany Kejhové-Přenosilové do proměny dvora, aby se stal pestřejším a přívětivějším pro různé druhy rostlin a živočichů a lákal k pobytu i žáky. Postupně byl přeložen chodník, ošetřeny stromy a stávající keřové porosty, odstraněn plevel a náletové rostliny. Dvůr byl doplněn sudem, ve kterém se sbírá dešťová voda na zálivku. Na začátku září noví primáni spolu s architektkou vytvořili bylinkový záhon a podsadbu keřů. Následoval vznik rozsáhlého záhonu kapradin a dalších původních i okrasných druhů. Na konci října byl dvůr osazen na různých místech cibulovinami, připraven podklad a vystaveny první exponáty geologické sbírky. „V posledních týdnech realizační fáze ještě na dvůr přibudou vyvýšené záhony a velkoobjemové květináče, aby zvýšily množství zeleně a zlepšily mikroklima dvora. Na dvoře se již teď odehrálo spoustu zajímavých aktivit jako například fyzikální pokusy, v letních měsících řada výukových hodin, výsadba krokusů jako připomínka holokaustu, oslava výročí 17. listopadu a mnohé další,“ shrnula aktualní dění koordinátorka projektu Lenka Prunerová,
Díky finanční podpoře Nadačního fondu Zelený poklad ožil nejen dvůr Církevního gymnázia. Dění okolo projektu podpořilo také například vznik knihobudky a celkově přispělo k zapojení zájemců do zlepšení prostředí školy.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist