https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/firma-roku-rovne-prilezitosti-z-hlediska-veku-vyhlaseni-vysledku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Gender Studies, o.p.s.: Firma roku: Rovné příležitosti z hlediska věku-vyhlášení výsledků

5. listopadu 2014 | Gender Studies, o.p.s.

U soutěžících firem byla posuzována citlivost vůči různým věkovým skupinám zaměstnaných, především ve věku nad padesát let, a jejich specifickým potřebám.

Vítězi soutěže jsou:

1. místo: GE Money Bank, a.s.

2. místo: Česká spořitelna, a.s.

3. místo: Skupina RWE v České republice

Speciální cena poroty: Magistrát města Mostu

Výsledky soutěže byly vyhlášeny na konferenci Gender Studies „Age management: Strategické řízení věkové diverzity“, která se konala 4. 11. 2014 v prostorách PricewaterhouseCoopers Česká republika, který byl partnerem konference.

Nejlepší firmy v letošním roce vybírala porota ve složení:

• Hana Maříková - socioložka, Sociologický ústav Akademie věd ČR

• Ilona Štorová - expertka na problematiku age managementu, Age Management, o.s.

• Tomáš Jindříšek - marketingový expert, partner agentury Dark Side

• Dušan Martínek - personalista, vedoucí oddělení pro rozvoj lidských zdrojů a projektovou činnost, ČMKOS

• Helena Skálová - ředitelka Gender Studies, o.p.s.

Argumentace poroty:

GE Money Bank, a.s. (1. místo)

U firmy GE Money Bank porota oceňuje komplexní program na podporu slaďování pracovního a osobního života pro VŠECHNY skupiny zaměstnanecké populace. Za chvályhodný považuje též systematický a aktivní přístup banky k problematice (nejen) věkové diverzity. Jako dobrou praxi označuje porota i dobře zpracované firemní materiály, kterými GE Money Bank zpřístupňuje otázku diverzity a rovných příležitostí ve firemních procesech svým zaměstnancům a zaměstnankyním.

Česká spořitelna, a.s. (2. místo)

V oblasti podpory rovných příležitostí pro zaměstnance a zaměstnankyně ve věku 50+ oceňuje porota u České spořitelny velmi konkrétně a prakticky zaměřený program s názvem „Moudrá sova“, jakož i vytvoření stejnojmenné virtuální komunity pro sdílení zkušeností mezi osobami této věkové kategorie. Banka se ale nevěnuje pouze otázce podpory zaměstnaných nad padesát, ale aktivně a dlouhodobě řeší firemní diverzitu jako takovou, a to v rámci programu Diversitas. Za dobrou praxi lze považovat i existenci propracovaného zaměstnaneckého etického kodexu.

Skupina RWE v ČR (3. místo)

V oblasti slaďování pracovního a osobního života poskytuje firma benefity všem věkovým skupinám zaměstnaných. Porotu velmi zaujal i firemní program Fit+motivace, který RWE zacílila na zaměstnance a zaměstnankyně v předdůchodovém věku, což je skupina zaměstnavateli často opomíjená. V rámci kroků podporujících diverzitu ve firmě je chvályhodná také snaha RWE vyjít vstříc zaměstnancům a zaměstnankyním s hendikepem.

Magistrát města Mostu – speciální cena poroty

Porota uděluje Magistrátu města Mostu speciální cenu. Oceňuje, že tento úřad přistupuje k problematice diverzity systematicky. Svým zaměstnancům a zaměstnankyním ze všech věkových kategorií nabízí benefity, které v sektoru veřejné a státní zprávy nejsou příliš obvyklé - tři dny placeného volna nad rámec dovolené, den volna navíc v případě úmrtí nad rámec zákona a také možnost bezúročné půjčky na překlenutí tíživé životní situace. Velkým pozitivem je nesporně také to, že všichni zaměstnanci a zaměstnankyně magistrátu pracují v režimu pružné pracovní doby.

Radka Pekelská, personální ředitelka vítězné GE Money Bank, k ocenění uvedla: „Pro nás je to závazek v oblasti diverzity a rovných příležitostí se posouvat dál a věnovat se otázkám, které jsou zapotřebí. Již před lety jsme se rozhodli, že chceme využívat potenciálu různorodých týmů. I prostřednictvím dialogu se zaměstnanci se nám to daří.“

************************************************************************************

Všechny firmy, které postoupily do finále (2. kola soutěže, hodnoceného odbornou porotou), v abecedním pořadí:

• Česká spořitelna, a.s.

• GE Money Bank, a.s.

• GlaxoSmithKline s.r.o.

• Krajský úřad Libereckého kraje

• Magistrát města Mostu

• Město Třebíč

• Skupina RWE v České republice

• T-mobile Czech Republic, a.s.

************************************************************************************

Ocenění FIRMA ROKU: ROVNÉ PŘÍLEŽITOSTI uděluje obecně prospěšná společnost Gender Studies od roku 2004. Cílem této CSR soutěže je motivovat zaměstnavatele, činné v České republice, aby začali vnímat rovné příležitosti jako důležitý princip svého rozvoje i rozvoje svých zaměstnanců a zaměstnankyň a začali tento princip naplňovat ve svých zaměstnaneckých politikách a praxi. Každý ročník soutěže má specifické téma.

V letošním ročníku se hodnotilo, jak se přihlášeným daří řízení věkové diverzity v různých oblastech, jako je firemní kultura, slaďování rodinného a pracovního života s ohledem na různé nároky v různých fázích života, vzdělávání a kariérní růst různých věkových skupin a rovné odměňování.

Více o ocenění, minulých ročnících atd. naleznete zde.

Fotogalerie (náhledy, včetně popisků) z vyhlášení výsledků zde.

Fotografie z vyhlášení v tiskové kvalitě (ke stažení do 19.11.2014).

Kontakt na manažerku ocenění Firma roku: rovné příležitosti z hlediska věku (Nina Bosničová) nina.bosnicova(zavináč)genderstudies.cz, tel. 777 910 930.

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist