Marek Šurkala "> Firmy a tříbení jejich znalostí v tématech Globálního rozvojového vzdělávání - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/firmy-a-tribeni-jejich-znalosti-v-tematech-globalniho-rozvojoveho-vzdelavani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Firmy a tříbení jejich znalostí v tématech Globálního rozvojového vzdělávání

8. prosince 2021 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Marek Šurkala, tel: 776748203
INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) startuje pilotní fázi projektu workshopů, jejichž cílem je zvýšit povědomí o tématech Globálního rozvojového vzdělávání (GRV) a Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) ve firemním sektoru. Projekt je cílen na firmy, které začleňují témata společenské odpovědnosti do své firemní kultury, směřují své aktivity do zemí globálního Jihu nebo jen mají zájem své zaměstnance v těchto tématech vzdělávat. Všechny workshopy jsou vhodné jako doplnění vzdělávání pro zaměstnance i management firmy.

INEX zájemcům o vzdělávací workshopy nabízí celkem 4 tematické okruhy - Udržitelné cestování, Inkluze & Diverzita, Etická komunikace a Cíle udržitelného rozvoje. Workshopy jsou stavěny tak, aby si účastníci a účastnice jeho téma propojili jak se svými osobními postoji, tak měl přesah do pracovního prostředí. Délka workshopů je vymezena na 3 hodiny, aby se v tématu mohlo jít dostatečně do hloubky a byl dostatek času na diskuse. Workshopy jsou z velké části postaveny na skupinové interakci a metodách neformálního vzdělávání (práce ve skupinách, vzájemné sdílení, videa atd.), které účastníky a účastnice podněcují se aktivně zapojit a naslouchat postojům druhých. Velikost skupiny je proto ohraničena na 6 -15 účastníků.

„INEX se již třicet let věnuje mezinárodnímu dobrovolnictví a propojuje je s tématy Globálního rozvojového vzdělávání. Doposud ale INEX pracoval na těchto tématech především se svými dobrovolníky a dobrovolnicemi. Rádi bychom podpořili, aby se pojmy jako udržitelnost, inkluze nebo etická komunikace dostaly do celé naší společnosti včetně firemního prostředí,“ říká o myšlence vzdělávacího projektu Aneta Slavíčková, která má jeho koordinaci v INEXu na starosti.

O organizaci INEX – Sdružení dobrovolných aktivit

Nezisková organizace INEX se dobrovolnictvím a neformálním vzděláváním zabývá již od roku 1991, přičemž se specializuje na organizaci tzv. workcampů, krátkodobých mezinárodních dobrovolnických projektů. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil své aktivity na lokální úroveň.

DETAILNÍ INFORMACE O NABÍZENÝCH WORKSHOPECH
https://www.inexsda.cz/novinky/nezarazene/novinka-nabizime-firemni-workshopy-na-ctyri-dulezita-temata/

ILUSTRAČNÍ FOTOGRAFIE K POUŽITÍ
https://drive.google.com/file/d/1x_JWexuYjK6Iu1TP3-_-YjC9wh0gBOWi/view?usp=sharing
Marek Šurkala, tel: 776748203
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist