https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/fotbal-je-film-dalsi-rocnik-filmoveho-festivalu-propojujici-tema-spolecnosti-a-fotbalu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Fotbal pro rozvoj: Fotbal je film: další ročník filmového festivalu propojující téma společnosti a fotbalu

3. prosince 2018 | Fotbal pro rozvoj
Autor: Kateřina Mlynářová, tel: 774204140
Po loňské akci v Kasárna Karlín se v letošním roce festival fotbalových filmů „Fotbal je film“ uskuteční v prostorách pražského Kina Světozor, od pátku 7. prosince do neděle 9. prosince. Díky spolupráci s berlínským festivalem 11mm budou moci diváci zhlédnout filmové novinky, jejichž ústředním tématem je fotbal a příběhy jím vyprávěné. Festival má ukázat na možnosti a dosah, které fotbal díky své popularitě v dnešní společnosti má.

Festival zahájí snímek „La Fuerza del Balón“ (Síla míče). Panamský režisér brazilského původu Alberto Serra, studoval mimo jiné na pražské FAMU, popisuje strastiplnou cestu panamských fotbalistů za profesionálním fotbalem.
Za zmínku stojí také film albánského režiséra Kreshnika Jonuziho nazvaný „Triumf“. Film propojuje téma hrdosti reprezentovat s balkánskou tématikou a neustále pod povrchem bublajícími konflikty v této oblasti.
České filmy zastupuje na festivalu „Dva nula“. Dokument, který mimo jiné získal i Cenu Pavla Kouteckého, výborně zachytil různorodost fotbalových diváků a tím i české společnosti.
O turecké vášni pro fotbal a mimo svou rodnou zemi vypráví film „Ultraslan“. Že se můžete stát špičkovým fotbalistou, a navíc v Brazílii, aniž byste kopli do míče, ukazuje zase snímek „Kaiser“. Komunitní rozměr fotbalu pak přiblíží film „Equipo de mi Barrio“ (Tým ze sousedství).
Součástí festivalu budou i diskuse s režiséry vybraných filmů. Z rakouského Lince přijede Dominik Thaller, který na plátně odvyprávěl příběh „rakouské Bohemky“. Rovněž z Rakouska přijede Andreas Kous, ten se podílel na moderní fotbalové pohádce o Faerských ostrovech, filmu „It ́s all about fish“.
Festival pořádá spolek „Fotbal je film“ a iniciativa Fotbal pro rozvoj.
Partnerem festivalu jsou dnes už známý berlínský festival fotbalových filmů “11 mm International Football Film Festival” a organizace INEX-SDA.
Kompletní program najdete na stránkách Fotbal.je/film a v také ve Facebookové události Fotbal je film.

www.fotbal.je
www.fotbal.je/film
FB událost: www.facebook.com/events/2237074789866645/


Kateřina Mlynářová, tel: 774204140 tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist