https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/fotbal-je-film-filmy-panelove-diskuze-a-dalsi-na-tema-spolecnosti-a-fotbalu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Fotbal pro rozvoj: Fotbal je film: filmy, panelové diskuze a další na téma společnosti a fotbalu

2. října 2017 | Fotbal pro rozvoj
Autor: Kateřina Mlynářová, tel: 774204140
Po vzoru jiných světových metropolí proběhne v sobotu 7.října v pražské Kasárně Karlín první fotbalový festival věnovaný především filmu. „Fotbal je film“ - tak zní podtitul celé akce, kde na programu budou především filmové projekce, ale také divadlo, diskuze nebo výstava fotografií. Cílem celého festivalu je poukázat na každodenní přesah fotbalu do společnosti. Děje se tak v rámci mezinárodní kampaně Football People action weeks organizované sítí FARE.

Akci pořádá iniciativa Fotbal pro rozvoj. „Fotbal je každodenní součástí života mnoha lidí, má svou důležitost a společenský přesah. Promítá se do běžného života a naopak – to, co se děje na hřišti odráží i to, co se děje ve společnosti. V poslední době je ale fotbal spojován spíše s negativními aspekty. My však věříme, že může mít i pozitivní dopad.“, říká Štěpán Kyncl, koordinátor projektu Fotbal pro rozvoj.

Páteří celého festivalu bude několik bloků filmových projekcí představující snímky z různých koutů světa, které spojují fotbal se sociální tematikou. Vrcholem večera bude „klasika“ tohoto tématu The Other Final. Atraktivní podívanou však nabídne i politicky laděný Istanbul United.

Na programu bude také krátké divadelní vložka a herec David Novotný přečte ukázku z knížky „Já jsem Zlatan Ibrahimovič”.

Je dění ve fotbale zrcadlem většinové společnosti? Na podobné otázky, týkající se vztahu fotbalu a společnosti, budou hledat odpovědi osobnosti z profesionálního sportu či žurnalistiky během panelové diskuze.

Součástí celé akce bude i veřejný fair play fotbalový turnaj, jež propojí různé skupiny lidí, které by se za normálních okolností nesetkaly. Návštěvníci se můžou těšit také na výstavu fotografií, stolní fotbálky a zajímavé workshopy.

Partnerem festivalu je dnes už zavedená a prestižní akce “11 mm International Football Film Festival”.

Kompletní program najdete na stránkách projektu a v této Facebookové události. (www.facebook.com/events/1840024019345351/)

Další info:
web: www.fotbalprorozvoj.org
Facebook: www.facebook.com/Fotbal.pro.rozvoj/
Twitter: www.twitter.com/Fotbalprorozvoj
Instagram: www.instagram.com/fotbalprorozvoj/
Youtube kanál:www.youtube.com/channel/UCS4QV1mwmBL7362QfBp7wjQ
11 mm International Film Festival: www.11-mm.de/index.php/en/

Plakát k akci a fotografie poskytnu na požádání.
Kateřina Mlynářová, tel: 774204140 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist