https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hybatele-socialni-ekonomiky-vystoupili-na-mezinarodnim-foru-solidarni-cesko
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Spiralis: Hybatelé sociální ekonomiky vystoupili na mezinárodním fóru Solidární Česko

14. května 2018 | Spiralis
Autor: Miriam Vránová, tel: +420 730 517 835
Osobnosti sociální ekonomiky z ČR i USA vystoupily na mezinárodním fóru Solidární Česko/ Connected Czechia. Celodenní konference pořádané 2. května 2018 Spiralis a platformou Spektrum rozvoje žen se zúčastnilo více než 140 lidí zabývajících se sociálním byznysem. Akce se konala v prostorách ekonomického institutu CERGE-EI v Praze.

Více než 140 lidí aktivních v sociální ekonomice se zúčastnilo mezinárodní konference Solidární Česko – Fórum lídrů a lídryň sociální ekonomiky/ Connected Czechia - Social Economy Leadership Forum. Akci 2. května 2018 uspořádaly Spiralis a platforma Spektrum rozvoje žen v prostorách ekonomického institutu CERGE-EI v Praze.

Na konferenci vystoupily české a americké osobnosti působící v sociálním byznysu. Diskutovaly především o hodnotách dnešní společnosti, solidaritě a možnostech spolupráce. Sociální hybatelé senátorka Miluše Horská, ředitelka muzea Gail Naughton, podnikatelé a filantropové Jan Dobrovský a Jan Školník vyzdvihli potřebu společenských diskuzí a posteskli si, že se v Česku odehrávají v nedostatečné míře a nemají podporu normotvorných elit, především prezidenta, ale i donorů a podporovatelů.

V dalším bloku diskutovali programová ředitelka firemního nadačního fondu Martina Břeňová, šéfka komunikace naftařské korporace Dagmar Císařovská, šéf významné banky Tomáš Salomon a víceprezidentka americké neziskové organizace Patricia Stack o spolupráci firemního a expertního neziskového sektoru. Představili konkrétní smysluplné projekty, které vznikly díky respektujícímu partnerství.

„Spiralis je lepší než kterákoliv organizace, kterou jsem kdy v New Yorku poznala. A že jsem jich viděla mnoho. Domnívám se, že si Spiralis zaslouží obrovské uznání za vzdělávání a podporu práce druhých a podporu lídrovství. Lídrovství je vzácná dovednost, které je třeba, ať už jste ve vládě, České spořitelně či Spiralis“, říká Patricia Stack, viceprezidentka organizace American Friends of the Czech Republic.

Blok věnovaný ženskému lídrovství moderovala Alica Sigmund Heráková. Zde spolu s marketingovou ředitelkou kosmetické firmy Staši Milovanovič vystoupily ředitelky významných českých neziskových organizací a zároveň absolventky ročního vzdělávacího programu Spiralis Leadership Academy pro občansky aktivní ženy Hana Urbanová, Lenka Černá, Magdaléna Karvayová a Lucie Mervardová.

Odpoledne si účastníci vybrali jeden ze čtyř paralelních workshopů. V dopadovém workshopu si pod vedením Hany Urbanové vyzkoušeli, jak efektivně měřit dopad společensky prospěšných aktivit. Ve vypravěčském si s Kateřinou Jonášovou natrénovali, jak vystavět příběh, tak aby zaujal. Pavlína Kvapilová jim v mediálním workshopu poradila, jak vhodně nadesignovat informaci pro své publikum. V partnerském workshopu si slovo předávali tři spíkři: Tomáš Ervín Dombrovský, Linda Hurdová a Eva Knappová sdíleli praktické zkušenosti, jak navázat a pěstovat kontakt s firemním či dobroziskovým partnerem.

Na konferenci vystoupili zástupci
neziskových organizací: Agentura pro rozvoj Broumovska, Aliance žen s rakovinou prsu, American Friends of the Czech Republic., Asociace romských rodičů, Awen Amenca, Dobrovolnické centrum, Fokus Praha, Impact Academy, Nadační fond Avast, Nadání a dovednosti, National Czech & Slovak Museum & Library (stát Iowa, USA), Pohoda, Post Bellum, Spektrum rozvoje žen a Spiralis
Komerčních společností: AVON Cosmetics, bpd partners, Česká spořitelna, Exxon mobil, HOBRA Školník, LMC
institucí: Senát PČR a OSN - Česká republika


Akce se konala pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu PČR Miluše Horské a Informační kanceláře OSN v Praze díky podpoře Evropského sociálního fondu a partnerům American Friends of the Czech Republic, CERGE-EI, Dobrovolnické centrum, DoDo Czech.


--------------------------

Kontakt pro média:
Miriam Vránová, PR konzultantka, P: +420 730 517 835, E: vranovam@spiralis.cz, W: www.spiralis.cz, www.spektrumrozvojezen.cz, F: www.facebook.com/OrganizaceSpiralisSpiralis je vzdělávací a poradenská nezisková organizace. Od roku 1999 kultivuje občanskou společnost, profesionalizuje společensky prospěšné organizace, zasazuje se o příznivé podmínky pro jejich činnost a podporuje rozvoj aktivních občanů. Vytváří příležitosti k partnerství a spolupráci lidí napříč celou společností s cílem budovat svobodné, demokratické a solidární Česko. Ročně poskytne odbornou pomoc více než 100 neziskových organizací a 600 jednotlivců. www.spiralis.cz

Platforma Spektrum rozvoje žen při organizaci Spiralis od roku 2015 podporuje ženy ve společensky prospěšných aktivitách. Propojuje a vzdělává ženy, kapitánky sociální ekonomiky. Dává jim šanci uvědomit si svůj přínos pro společnost, zviditelnit se a uplatňovat smysluplně svůj vliv. www.spektrumrozvojezen.cz

Miriam Vránová, tel: 420 730 517 835 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist