https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/i-letos-nadseni-mladi-lide-z-evropy-a-asie-pomohou-s-obnovou-krajiny-na-liberecku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: I letos nadšení mladí lidé z Evropy a Asie pomohou s obnovou krajiny na Liberecku

Třináct dospívajících dobrovolníků z Francie, Itálie, Turecka, Maďarska, Ruska i České republiky přijede v termínu od 16. do 29. 7. 2018 na Liberecko v rámci mezinárodního dobrovolnického projektu (tzv. workcamp). Akci pořádá místní nezisková organizace Čmelák – společnost přátel přírody ve spolupráci s INEX-SDA.

Pracovat se bude v Novém pralese v Liberci a v mokřadech v Jablonném v Podještědí. Kromě ekologických aktivit je cílem projektu vytvořit multikulturní prostředí, ve kterém budou mít mladí lidé možnost naučit se spolupracovat jako tým, poznat se a vytvořit si kamarády z celého světa. Neméně důležitým aspektem je také uvědomění o významu dobrovolnických aktivit pro naši společnost.

Čmelák má s pořádáním obdobných projektů již dlouholeté zkušenosti. Doposud proběhlo více než 13 úspěšných workcampů pro dospělé a tento projekt určený pro mládež bude již čtvrtým v pořadí. Čmelák – Společnost přátel přírody je největší severočeskou ekologickou organizací. Již od roku 1994 prakticky pečuje o přírodu a obnovuje krajinu okolo nás. Posláním společnosti je obnovovat konkrétní lokality a zároveň spojovat tuto činnost s ekologickou výchovou a zapojováním veřejnosti. Její hlavní specializací je přeměna ekologicky narušených a zanedbaných míst na lokality atraktivní pro lidi i pro přírodu. Mezi nejznámější revitalizované lokality patří Nový prales v Liberci a Mokřady Jablonné.

INEX-SDA je nevládní nezisková organizace působící od roku 1991 v oblasti mezinárodního dobrovolnictví, mezikulturního vzdělávání a výchovy k aktivnímu občanství. Organizuje s lokálními partnery mezinárodní dobrovolnické projekty v České republice a zároveň vysílá dobrovolníky na krátkodobé i dlouhodobé projekty do zahraničí.

Ivona Kolínská

Fotografie z minulého ročníku (autorka: Jana Pichová):
https://drive.google.com/drive/folders/1c95XwczbzSwuQnvX4DlfI9BoCV-xQzTB?usp=sharing
Ivona Kolínská, vedoucí workcampu , tel: 604900375 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist