https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/i-v-roce-2020-spousta-akci-pro-jihocechy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Energy Centre České Budějovice: I v roce 2020 spousta akcí pro Jihočechy

27. prosince 2019 | Energy Centre České Budějovice
Autor: Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325
Rok 2019 s Energy Centre České Budějovice (ECČB) proběhl ve znamení exkurzí, workshopů, přednášek a přeshraničních setkání pro jihočeská města a obce, školy, širokou i odbornou veřejnost.

V rámci Evropského týdne mobility ožila náplavka u Dlouhého mostu a byl vypraven autobus na Den mobility do hornorakouského Welsu, kam každoročně směřují zájemci i na Veletrh úspor energie. Byla zorganizována dvě zasedání Pracovní skupiny Energie a v DK Metropol žáci základních škol navštívili dvojjazyčnou interaktivní výstavu Change – životní hodnoty ve změnách klimatu a deset hornorakouských škol. Vznikla nová přátelství a kontakty. Rady energetických specialistů ECČB zazněly na regionálních vlnách Českého rozhlasu, byly publikovány v denním a odborném tisku a v obecních zpravodajích.

Cílem Energy Centre České Budějovice je poskytovat vysoce profesionální a zároveň bezplatné a komerčně nezávislé poradenství a šířit osvětu v oblasti efektivního využívání energie. ECČB je kompetentním partnerem pro všechny, kdo plánují stavět, rekonstruovat, změnit zdroj vytápění a ohřevu teplé vody a využívat obnovitelné zdroje energie. Veškeré akce ECČB jsou koncipovány jako neziskové, to znamená že jsou pro účastníky buď zcela zdarma, nebo za poplatek, který pouze z části pokryje nezbytné náklady. Rozpočet ECČB tvoří jednak nepravidelné příjmy z různých dotačních titulů, ale zejména finanční podpora Jihočeského kraje a spolkové země Horní Rakousko.

V roce 2020 se díky opětovnému příslibu spolufinancování může široká veřejnost znovu těšit na akce, z nichž některé mají již jednadvacetiletou tradici.

Tyto akce byly podpořeny z rozpočtu Jihočeského kraje.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist