Marina Krahulcová "> IluStory – literární soutěž s ilustrací v hlavní roli - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ilustory-literarni-soutez-s-ilustraci-v-hlavni-roli
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Knihovna Akademie věd ČR: IluStory – literární soutěž s ilustrací v hlavní roli

1. září 2021 | Knihovna Akademie věd ČR
Autor: Marina Krahulcová, tel: 723784443
Knihovna Akademie věd ČR vyhlašuje druhý ročník literární soutěže IluStory, která má jedinou hlavní podmínku a zadání: napište povídku na motivy dané ilustrace. Přihlásit se mohou všichni bez ohledu na věk či předchozí spisovatelské zkušenosti. Soutěž začne současně se zveřejněním soutěžní ilustrace v pondělí 6. září, uzávěrka je 10. října 2021.

Pravidel, kterých se musí autoři držet, není mnoho – napsat povídku do 10.000 znaků a odeslat ji přes online formulář dostupný na webu ilustory.cz. Žánrové zařazení a styl vyprávění už ponechává zadavatel soutěže jen a jen na představivosti autorů.

Soutěžní povídky budou rozděleny do dvou kategorií podle věku autorů – do 15 let a od 15 let výše. A na co se mohou vítězové těšit? Ti nejlepší získají kurzy tvůrčího psaní a knižní poukázky do knihkupectví Academia. Slavnostní předávání cen vítězným autorům se odehraje sobotu 6. listopadu 2021 v reprezentativních prostorách budovy Akademie věd ČR na Národní 3 v Praze.

IluStory se od jiných tuzemských literárních soutěží odlišuje právě originálním zadáním, které vystihuje motto soutěže: My máme ilustraci – vy máte příběh. Motivem pro soutěžní povídky je totiž jedna jediná, několik set let stará mědirytina, pocházející ze sbírky starých tisků Knihovny AV ČR.

„Až do uzávěrky soutěže neprozradíme, z které knihy ilustrace pochází,“ vysvětluje Magdaléna Vecková, ředitelka Knihovny AV ČR. „Nechceme tím omezovat fantazii našich přispěvatelů. Podvědomí je zrádné. Naopak – když najdou pro obrázek úplně nový a jedinečný příběh, jako by mu tím dali nový život.“

Zejména pro začínající autory připravila knihovna na webu ilustory.cz tvůrčí studovnu, kde najdou výběr článků, videí a dalšího online obsahu o tvůrčím psaní. Web nabídne i tipy pro ty, kteří zatím netrpělivě očekávají políbení Múzy a hledají inspiraci. „Někdy pomůže zkusit zapomenout na to, co vidíte na první pohled. Nepopisovat zjevné a výtvarný motiv vnímat spíš jako prostředníka pro svou vlastní obrazotvornost,“ doporučuje organizátorka soutěže Marina Krahulcová.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist