https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/inex-sda-oslavi-mezinarodni-den-dobrovolniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: INEX-SDA oslaví Mezinárodní den dobrovolníků

4. prosince 2018 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Marek Šurkala, tel: 776748203
6. prosince se opět sejdou dobrovolníci a příznivci organizace INEX - SDA, aby společně oslavili Mezinárodní den dobrovolníků - svátek připomínající důležitost dobrovolnické práce pro společnost, celosvětově slavený 5. prosince. Akce se uskuteční v Studentském klubu Celetná.

Nezisková organizace INEX-SDA dne 6. 12. již tradičně opět oslaví Mezinárodní den dobrovolníků. Myšlenkou celé akce je poděkovat všem pilným dobrovolníkům - včeličkám, bez jejichž práce by nebylo možné zrealizovat žádný dobrovolnický projekt u nás nebo v zahraničí. INEX-SDA tak upozorňuje na svátek připomínající důležitost dobrovolnické práce pro společnost, celosvětově slavený 5. prosince. Akce “Let’s work on it together“ proběhne v Studentském klubu Celetná od 19:00.

Celý večer bude stylizován do tématu pilných včeliček, a proto byl pro tuto událost zvolen včelí černo–žlutý dress code. Součástí akce bude pestrý program. V průběhu budou promítána videa od vedoucích dobrovolnických projektů a dobrovolnice, která se vydala na workcamp do Vietnamu. Pro návštěvníky dále bude připraven pub quiz, debatní prostor Let’s share (prostor, ve kterém si budou moci příchozí pohovořit s našimi dobrovolníky o jejich zkušenostech), nebo již už tradiční vyhlášení Dobrovolníka roku.

INEX-SDA je nevládní neziskovou organizací, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Svými aktivitami chce podpořit společnost, ve které se lidé respektují a přistupují zodpovědně k okolnímu světu. Pod záštitou INEX-SDA se v České republice během letošního roku uskutečnilo 35 mezinárodních workcampů, na kterých se sešlo přes 300 dobrovolníků z různých koutů světa. Celkově těmto projektům věnovali dobrovolníci přes 23 000 svého času. A naopak do zahraničí přes organizaci INEX-SDA vyjelo za účelem dobrovolnictví přes 400 lidí.

Mezinárodní den dobrovolníků je každoročním oceněním práce dobrovolníků po celém světě, kteří věnují svůj volný čas a úsilí pro dobro druhých a celé společnosti. Jeho oslavy připadají již od roku 1985 na 5. prosince, kdy byl tento den vybrán Organizací spojených národů. Hlásí se k němu například Červený kříž nebo Mezinárodní skautské hnutí.

Ilustrační fotografie z minulého ročníku oslavy Mezinárodního dne dobrovolníků:
https://drive.google.com/file/d/1hGTJGzh8kXJZrQKBECFiypnTcI9KYQny/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/18UZJsR09NeZ09GOE_PRTZq8ZHvpc21X2/view?usp=sharing
Marek Šurkala, tel: 776748203 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist