https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/inex-sda-porada-udalost-s-tematem-lokalniho-dobrovolnictvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: INEX-SDA pořádá událost s tématem lokálního dobrovolnictví

16. října 2017 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Kristýna Hradílková, tel: 222 362 715
Multifunkční kulturní centrum Studio Alta ožije ve čtvrtek 19. října večerní akcí, kterou pořádá organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Pravidelně pořádaná akce INEXpub bude nést tentokrát téma ‘’Bring it back home - proč po návratu z ciziny pokračovat v dobrovolnictví doma’’.

Během večera otevřeme diskuzi, kde bude hlavní host Lucie Horáková probírat, proč je důležité využít poznatky a dovednosti, kterým se dobrovolníci přiučili během dobrovolnictví v zahraničí, následně zpět doma v místních projektech. Během akce bude též probíhat veletrh dobrovolnických iniciativ při Dobrovolnickém klubu INEX-SDA, kde se všichni zájemci budou moci inspirovat a seznámit s dobrovolníky aktivními jak na lokální úrovni, tak i na té mezinárodní. Celý večer bude probíhat v neformálním a přátelském duchu. Mimo jiné proběhne síťovací hra a prostor bude též k neformálním rozhovorům.

Cílem události je ukázat lidem zajímajícím se o dobrovolnictví a dobrovolníkům, kteří se aktivně zapojili do dobrovolnických aktivit pouze v zahraničí, lokální možnosti dobrovolničení. Akce poukáže na možnosti zapojení se do projektů ‘’doma’' a pokusí se o motivační apel k dlouhodobější dobrovolnické činnosti. Vizí organizace INEX-SDA je, že by dobrovolnictví mohlo pomáhat při výměně zkušeností ze zahraničí do Česka a naopak při výjezdu dobrovolníků do zahraničí by mohly být aplikovány nabité zkušenosti z domova v zahraničí.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují například ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.
Kristýna Hradílková, tel: 222 362 715 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist