Marek Šurkala "> INEX se 7. prosince připojí k oslavě Mezinárodního dne dobrovolnictví - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/inex-se-7.prosince-pripoji-k-oslave-mezinarodniho-dne-dobrovolnictvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: INEX se 7. prosince připojí k oslavě Mezinárodního dne dobrovolnictví

2. prosince 2021 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Marek Šurkala, tel: 776748203
INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se 7. prosince připojí k oslavě svátku Mezinárodního dne dobrovolnictví, který Organizace spojených národů (OSN) oficiálně vyhlásila na 5. prosince. Svátek slouží k připomenutí důležitosti dobrovolnické práce pro společnost. INEX zároveň touto akcí oslaví 30. výročí své existence a představí v datech průběh letošní dobrovolnické sezóny. Z důvodu nepřiznivé epidemiologické situace se akce uskuteční jako interaktivní online přenos.

Oslava proběhne 7. prosince na Facebook Live a její součástí bude mimo jiné shrnutí letošní dobrovolnické sezóny, vyhlášení dobrovolníka/dobrovolnice roku a narozeninová oslava. Program akce bude též obohacen o interaktivní části a zájemci o účast proto jsou v předstihu vyzváni k registraci, skrze níž získají přístupové údaje k Zoom vysílání. „Moc jsme doufali, že námi každoročně slavený Mezinárodní den dobrovolnictví bude příležitostí k opětovnému setkání se všemi našimi podporovateli. Bohužel, aktuální špatná situace kolem šíření koronaviru nás přiměla k rozhodnutí, že i letos uspořádáme MDD pouze v online prostoru,“ říká k oslavě Lenka Kadeřábková, ředitelka INEXu.

LINK NA FACEBOOK UDÁLOST:
https://www.facebook.com/events/440833314057198

SEZÓNA 2021 V ČÍSLECH
Stejně jako v roce 2020 byl i letos sektor mezinárodního dobrovolnictví velice negativně ovlivněn probíhající epidemií COVID-19. Na workcampy (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) do zahraničí letos vyjelo 212 dobrovolníků (pro srovnání: 438 dobrovolníků v roce 2019) a 180 zahraničních a českých dobrovolníků bylo hostováno zde na českých workcampech (pro srovnání: 342 v roce 2019). Oproti obvyklé situaci značně poklesla i samotná nabídka na 786 zahraničních projektů (pro srovnání: cca 2000 projektů v předkoronavirovém období). Pozorovali jsme též změnu v samotných preferencích účastníků, kdy obvykle naprostá majoritní část českých dobrovolníků míří za dobrovolnictvím do zahraničí. Letos se celkem 54 dobrovolníků rozhodlo zůstat v ČR a věnovat se lokálnímu dobrovolnictví (pro srovnání 18 v roce 2019).


HISTORIE A AKTIVITY INEXU

INEX byl založen 10. dubna 1991. Přelomovými byly roky 1994 a 1998, kdy se INEX stal členem evropské sítě Alliance of European Voluntary Service Organisations a celosvětové sítě CCIVS – Co-ordinating Committee for International Voluntary Service při UNESCO. Díky těmto partnerstvím INEX nabízí českým zájemcům o dobrovolnictví až 2000 projektů v 70 zemích světa, přičemž organizace se specializuje na tzv. workcampy. Oproti úzce chápanému pojetí INEX přistupuje k dobrovolnictví jako ke komplexnímu vzdělávacímu nástroji, kdy účasti na dobrovolnických projektech dochází k celistvému rozvoji dobrovolníka (nabytí soft i hard dovedností, poznání nových kultur, průnik do problematiky současných globálních problémů, vedení k občanské aktivitě a demokratickým hodnotám).

BROŽURA INEX SLAVÍ 30 LET
https://www.inexsda.cz/wp-content/uploads/2021/09/INEX-slavi-30-let.pdf

INEX – O NÁS
https://www.inexsda.cz/o-nas/

MAPA ČR S VYZNAČENÝMI LOKACEMI, KDE SE V POSLEDNÍCH 10 LETECH KONALY WORKCAMPY
https://www.google.com/maps/d/u/1/viewer?ll=49.81347024159217%2C15.461406155555556&z=7&mid=1AhpLhFQt3SZF4bIelDJgVWSGEHAHV4wg

FOTOGRAFIE K POUŽITÍ:
https://drive.google.com/drive/folders/1tqlXsTUdY4kVf2upUnGFagSsfAKu4Ukc?usp=sharing

Marek Šurkala, tel: 776748203
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist