Kateřina Dušková "> Internet bude volně k dispozici rodičům navštěvujícím mateřská centra - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/internet-bude-volne-k-dispozici-rodicum-navstevujicim-materska-centra
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Gender Studies: Internet bude volně k dispozici rodičům navštěvujícím mateřská centra

19. září 2006 | Gender Studies
Autor: Kateřina Dušková, tel: 777 615 889
V rámci společného projektu obecně prospěšné společnosti Sítě mateřských center v ČR a Gender Studies, o.p.s. a s názvem „Společnost přátelská rodině“ bylo v průběhu července a srpna 2006 bezplatně připojeno k internetu už 12 mateřských center. Současně byly zprovozněny webové stránky www.jaknaIT.cz.

v Benešově, Březnici, Čelákovicích, Českém Brodě, Dobříši, Kyjově, Nymburku, Poděbradech, Rožmitále p.T., Brně, Tišnově a Vyškově. V těchto městech je tak umožněno vzdělávání a získávání informací z oblasti informačních technologií, pracovních příležitostí a podnikání pro matky i otce s malými dětmi a ženy v předdůchodovém věku.


Webové stránky www.jaknaIT.cz obsahují informace pro matky na rodičovské dovolené, které si začínají v tomto složitém životním období hledat zaměstnání, a pro ženy po padesáti letech věku, které jsou stejně ohroženou skupinou na trhu práce.

Jsou zde informace od těch nejzákladnějších týkajících se práv nezaměstnaných a rodičů na rodičovské dovolené, přes praktické – jak správně sestavit curricullum vitae, motivační dopis, jak a kde je možné zvýšit si kvalifikaci, jak najít správný jazykový kurz, jsou zde také všechny dostupné informace o e-learningu.

Díky spolupráci s mnohými úřady práce je možné prostřednictvím www.jaknaIT.cz vyhledat i pracovní nabídky v jednotlivých okresech.



Hlavní část webových stránek je pak soustředěna na oblast podnikání v ICT – a to i pro úplné začátečnice. Obsahuje kompletní servis - právním rámcem obchodování přes internet počínaje, přes praktický návod, jak si doma samostatně zřídit internetový obchod, až po názory a rady žen, které již v ICT podnikají a ochotně se podělí se zájemkyněmi o zkušenosti a úskalí tohoto oboru.


O projektu „Společnost přátelská rodině“

Společnost přátelská rodině je společným dvouletým projektem Sítě mateřských center v ČR a Gender Studies, o.p.s., který přispěje k větší flexibilitě českého trhu práce. Cílem je lepší zaměstnavatelnost ohrožených skupin, jimiž jsou v tomto případě matky s malými dětmi a ženy v předdůchodovém věku, a odbourávání genderových stereotypů na straně zaměstnavatelů.

Zaměstnavatelé budou k prosazování programů na podporu rovných příležitostí pro ženy a muže motivováni prostřednictvím ocenění Společnost přátelská rodině. Ta nenásilnou formou propaguje tyto programy a zároveň zaměstnavatele, kteří aktivně ve svých podnicích rovné příležitosti pro rodiče prosazují. (více na www.spolecnostpratelskarodine.cz). Projekt bude zakončen konferencí zaměřenou především na klíčové hráče na trhu práce – na zaměstnavatele a samozřejmě také na odbornou veřejnost.

Pro matky s malými dětmi a ženy v předdůchodovém věku jsou připraveny vzdělávací kurzy a interaktivní webová stránka obojí zaměřené na zvýšení dovedností v oblasti informačních technologií a podnikání.
K vyššímu uplatnění ohrožených cílových skupin na trhu práce přispějí také semináře o rovných příležitostech pro ženy a muže určené úřadům práce.


Cíle projektu

Hlavním cílem projektu je zvýšit zaměstnatelnost a kvalifikaci ohrožených skupin na trhu práce, zvýšit jejich znalosti a dovednosti v pro ženy netradičních oborech (tzv. SET oborech a podnikání) a podporovat rozvoj flexibilního pracovního trhu s ohledem na rovné příležitosti žen a mužů.

Prostřednictvím vzdělávání a genderové senzitivizace těchto ohrožených cílových skupin, zaměstnavatelů a organizací prosazujících rovnost žen a mužů budou odstraňovány genderové stereotypy vedoucí k diskriminaci na trhu práce a tzv. skleněné zdi vznikající díky horizontální segregaci na trhu práce. Projekt se zaměří především na zvyšování dovedností a znalostí v oblasti nových technologií (ICT) a jejich využívání pro podnikání a různé formy flexibilního pracovního uspořádání u ohrožených cílových skupin.

Projekt probíhá v rámci Středočeského a Jihomoravského kraje.



Odpovědné osoby:
Síť mateřských center v ČR Lucie Slauková, lucka@ecn.cz, 603863623
Gender Studies, o.p.s. Linda Sokačová, linda.sokacova@genderstudies.cz, 777 615 889.

Evropský sociální fond napomáhá rozvoji zaměstnanosti podporou zaměstnatelnosti, podnikatelského ducha, rovných příležitostí a investicemi do lidských zdrojů.
Kateřina Dušková, tel: 777 615 889
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist