Hynek Trojánek "> Jak vnímají lidé pracující v médiích digitalizaci? Odpoví unikátní výzkum - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jak-vnimaji-lide-pracujici-v-mediich-digitalizaci-odpovi-unikatni-vyzkum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Iuridicum Remedium, z. s.: Jak vnímají lidé pracující v médiích digitalizaci? Odpoví unikátní výzkum

28. června 2022 | Iuridicum Remedium, z. s.
Autor: Hynek Trojánek, tel: 607249856
Novináři, ale i další profesionálové z médií v Česku vyplňují v těchto týdnech dotazník týkající se toho, jak jejich práci ovlivňuje digitalizace. Výzkum je součástí mezinárodního projektu Digitální doba s lidskou tváří.

Jaký vliv mají na tvorbu článků algoritmy sociálních sítí? Řeší novináři kyberbezpečnost? Jaký je dopad digitalizace na výkon mediální profese, ale i na lidská práva? Nejen tyto otázky obsahuje dotazník, který je co do rozsahu a zaměření vůbec prvním v Česku.

Moderátor a pedagog Václav Moravec, který se na přípravě výzkumu podílí za Fakultu sociálních věd UK, přibližuje:

"Novináři a profesionálové z oblasti médií mají zásadní vliv na to, jakým způsobem vnímáme digitální technologie. Výzkum mezi nimi přinese nejen data, která v Česku zatím chybí, ale povede i k přípravě semestrálního kurzu, jehož cílem je právě informovanost a povědomí o dopadu technologií na lidská práva mezi novináři zvýšit."

Vedle FSV UK je součástí konsorcia organizací, které výzkum připravilo, také Iuridicum Remedium (IuRe), Ústav státu a práva AV ČR, Prague Centre for Media Skills a norská nevládní organizace zabývající se digitálními právy Electronic Frontier Norway. Výzkum zajišťuje výzkumná agentura MEDIAN. Výsledky výzkumu budou představeny na podzimní konferenci.

Podkladem pro výzkum mezi novináři se stalo dotazování mezi lidmi ohroženými digitálním vyloučením z letošního března.
Hynek Trojánek, tel: 607249856
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist