https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jihomoravsky-kraj-podporil-projekt-na-vznik-site-evvo
reklama
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Jihomoravský kraj: Jihomoravský kraj podpořil projekt na vznik sítě EVVO

27. května 2005 | Jihomoravský kraj
Jihomoravský kraj v roce 2004 podpořil vznik rozsáhlého projektu „Síť středisek environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Jihomoravském kraji“, jehož tvorby se zúčastnilo více než 15 organizací z celého kraje. Cílem projektu je zvýšení povědomí veřejnosti a vybraných cílových skupin v Jihomoravském kraji o problematice udržitelného rozvoje.

Příspěvková organizace Jihomoravského kraje Lipka – Dům ekologické výchovy, Brno, Lipová 20 v lednu 2005 podala žádost o finanční podporu tohoto projektu Ministerstvu životního prostředí ČR. V rámci grantového schématu Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů bylo k dispozici celkem 54 mil. Kč, o které se ucházelo 43 projektů. Z nich byly vybrány 4 projekty, které byly podpořeny. Projekt „Síť středisek environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Jihomoravském kraji“ byl mezi těmito čtyřmi projekty a podařilo se mu získat finanční podporu ve výši 16,296 mil. Kč. Finanční prostředky pocházejí z Evropského sociálního fondu a ze státního rozpočtu ČR. Rozhodnutí Ministerstva životního prostředí ČR o přidělení dotace na tento projekt bude předáno 31. května 2005 v 15:00 v prostorách Lesní školy Jezírko v Brně - Soběšicích, č. p. 97.

Projekt posiluje spolupráci a kapacitu organizací zabývajících se environmentálním vzděláváním, výchovou a osvětou v kraji. Spolupráce je realizována formou zvyšování kvalifikace pracovníků organizací, výměnou informací (síť pro poradenství) a prací na společných programech:
* Veřejnost a ochrana přírody - zvyšování povědomí veřejnosti o místním dědictví, zejména ve spojitosti se soustavou evropsky významných území Natura 2000;
* Ekologizace provozu veřejných budov - zavedení ekologického provozu v budovách úřadů a školách (implementace metodiky Eco-schools v ČR);
* Dobrovolnictví v oblasti ochrany životního prostředí - zvýšení kapacity organizací podporou práce s dobrovolníky;
* Udržitelný regionální rozvoj – vytvoření programu rozvoje vybraných mikroregionů, který zavádí principy udržitelného rozvoje do praxe (tzv. Místní Agenda 21)

Součástí projektu je i vzdělávání specifických profesních skupin v konkrétních environmentálních tématech s cílem zvýšit jejich uplatnění na trhu práce. Jedná se o následující témata a skupiny:
* Odpadové hospodářství v obcích pro místní samosprávy, pracovníky veřejné správy a podnikatele;
* Ekologické právo pro právníky;
* Hospodaření s energií pro stavebníky, architekty a pracovníky veřejné správy.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist