https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jizbicka-cesta-kolem-sveta-s-dobrovolniky-z-ruznych-zemi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Jizbická cesta kolem světa s dobrovolníky z různých zemí

V rámci mezinárodního dobrovolnického projektu proběhne v Jizbicích od 12. srpna do 18. srpna tábor pro mladistvé s mentálním a tělesným postižením. Do České republiky přijedou pomáhat dobrovolníci z Mexika, Španělska, Japonska, Koreje, Hong Kongu, Francie a Itálie. Na pořádání projektu se podílí Centrum pro všechny ve spolupráci s organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit.

Letošní tábor nese název Táborové legendy - cesta kolem světa. Dobrovolníci z různých zemí světa se budou spolu s českými asistenty podílet na přípravě a realizaci tábora. Celý týden bude nabitý různorodými aktivitami, které souvisí s poznáváním odlišných kultur a tradic. Tábor je koncipován tak, že se účastníci tábora každý den „probudí“ v jiné zemi, kterou pak bude pomocí tradic představovat dobrovolník, který z dané země pochází. Projekt je tedy obohacující pro obě stany - dobrovolníci ze zahraničí se naučí něco nového o naší kultuře a zároveň v mnohém obohatí i místní asistenty a děti.

Centrum pro všechny z Nymburka pořádá tábory v Jizbicích pro děti a mladistvé s postižením již několik let. Vedle workcampů se zde během léta konají i další projekty. Více informací naleznete na internetových stránkách Centra pro všechny.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Autor: Kristýna Jáglová

Ilustrační fotografie (snímky z loňské realizace projektu, autorka: Veronika Karbanová):
https://drive.google.com/drive/folders/1I4ruZNwTzHEB3mCPjArPP6tim12AjNtG?usp=sharing

Kristýna Jáglová, vedoucí workcampu, tel: 420 624 828 249 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist