Denisa Ratajová "> Když fotbal pomáhá - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kdyz-fotbal-pomaha
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Domov Sue Ryder: Když fotbal pomáhá

15. září 2023 | Domov Sue Ryder
Autor: Denisa Ratajová, tel: 778 470 719
14. září 2023 se na Strahově konal 15. ročník charitativního turnaje firem v malé kopané. Pořadatelem je nezisková organizace Sue Ryder, která již 25 let kope za důstojné stáří v Česku. I letos se k ní přidalo 26 firem, které společně poskládaly výtěžek 1 340 000 Kč. Pomohou financovat práci zdravotních sestřiček v domově pro seniory Sue Ryder. Křišťálový pohár a první místo vyhrála společnost A11, stříbro si odnesla firma KPMG, třetí skončil tým 8000 důvodů.
“Sestřičky spolu s dalšími kolegy v Sue Ryder střeží křehké životy našich klientů. Podílejí se i na tom, aby se paliativní péče stala pevnou součástí praxe domovů pro seniory v celé ČR. Jsme vděční, že se podpora Sparty, účast 26 firem a góly, které padly na Strahově, promění v podporu zdravotních sestřiček Sue Ryder.“, říká Matěj Lejsal, ředitel Sue Ryder.
Sue Ryder není zdravotnické zařízení. Nabízí několik sociálních služeb a s lékaři spolupracuje. Ale v domově pro seniory není lékař přítomný 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zdravotní sestry tak nesou velikou odpovědnost, protože s ním nemohou konzultovat každé své rozhodnutí.
Sue Ryder Charity Cup se hraje od roku 2009 ve Fotbalovém centru mládeže Strahov díky podpoře generálního partnera AC Sparta Praha fotbal, a.s., pod záštitou Britské obchodní komory v České republice. 15letou historií turnaje prošlo více než 140 fotbalových týmů z různých odvětví. Firmy tady spojují společenskou odpovědnost s teambuldingem. Zaplatí benefiční startovné a jejich zaměstnanci si mohou jít zahrát fotbal za důstojné stáří.

Výsledky 15. ročníku:

1. místo: A11
2. místo: KPMG
3. místo: 8000 důvodů
Mediální partneři: Rádio Impuls, Glanc, A11

Hlavní partner turnaje: Nadace ČEZ

www.suerydercharitycup.cz
Sue Ryder je veřejně prospěšná organizace, která se již 25 pomáhá seniorům a jejich blízkým, když stáří začíná přinášet starosti. Její činnost závisí na podpoře dárců.
Denisa Ratajová, tel: 778 470 719
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist